S5/JA-030 Rodica

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/JA-030 Rodica

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

1966m visoka Rodica je bila moj cilj to zimo že kar nekaj časa. Ker sem z njo predolgo odlašal, me je medtem doletelo sporočilo Vogel Ski Centra:
"SMUČARSKA SEZONA JE ZAKLJUČENA.
NIHALKA MED 6. IN 23. APRILOM 2010 NE OBRATUJE ZARADI REDNIH VZDRŽEVALNIH DEL"
To ni bilo kričanje, le copy/paste.

Tako je bilo treba iti v sredo v hrib malo z avtom. Šli smo Marijan S56IAA, Andrej (bivši telegrafist v vojski, toda ne HAM in SOTA zasvojenec) in šofer jaz.
V Laškem Rovtu smo zavili levo na makadam, ki je nekje zelo slab, ter z zelo globokimi prečnimi jarki za odvodnjavanje. Z malo obteženim avtom se da pripeljati čez, bolje pa gre s terencem. Nad 900m se je pojavil sneg z globokimi kolesnicami, zjutraj pa je bilo tudi vse pomrznjeno. Od tu naprej pa se da le s pravim terencem.

Tu smo si oprtali nahrbtnike in turne smuči

Slika



Kmalu se je s ceste odcepila strma pot, najprej kopna, potem pa zoprn pomrznjen sneg. Zelo prav bi prišle dereze, pa jih nismo imeli s seboj. Ta del poti je bil kar naporen, tako peš, kot s smučmi s srenači. Malo pod planino Suha smo prišli na sonce

Slika



S56LXN nad planino Suha

Slika



Po hudi strmini nad žlebom nad Suho

Slika




Rodica v ozadju

Slika



Marijan pred Julijci

Slika



Pod vrhom Rodice

Slika

Slika

Slika

Slika



Ko smo se na vrhu oddahnili, pojedli malico in se odžejali, sem postavil anteno.
Ekipa:

Slika




Naredil sem 10 zvez na 2m, 4 zveze na 4m in 7 zvez na 70cm. Z Danilom in Acom sva z Marijanom naredila tudi po 2 S2S zvezi.
Vreme je bilo sončno in skoraj brez vetra. Če ni na vrhu preveč ljudi, je dovolj prostora za vse vrste anten, sicer pa se gre lahko malo nižje.
Med aktivacijo:

Slika

Slika

Slika



Po eni uri CQ-janja smo zapeli pancerje in odsmučali v dolino.
Še par turnosmučarsih slik:

Slika

Slika

Slika

Slika




Pri avtu smo zaključili lepo turo z uspešno aktivacijo

Slika



73 de Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/JA-030 Rodica

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Lepo, bravo!
Jure S57XX

Odgovori