S5/JA-068 Kokošinjca (vrh 1401)

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/JA-068 Kokošinjca (vrh 1401)

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Če nebi bili zimski dnevi SOTA aktivacij se sigurno nebi podal nikamor, ker sem
predvideval da so razmere na terenu precej neugodne za pohodništvo.
Pa vendar sem se odločil za nezahtevno turo na Kokošinjco. No v bistvu gre za vrh poleg Kokošinjce z višino 1401m nad morjem, ki se dviga nad Zatrnikom (Pokljuka).

Za izhodišče sem izbral cesto ki povezuje Mrzli studenec in Kranjsko dolino, saj je na tej cesti bolj varno pustiti avto kot pa na cesti Zartnik- Mrzli studenec, saj je manj prometna. Res pa je da poleti teh težav ni, saj ni snega in je prostora za parkiranje dovolj in ga ni potrebno pustiti na voznem pasu.
iz mojega Garmina
iz mojega Garmina
kokosinjca.JPG (145.55 KiB) Pogledano 2739 krat
Za pot sem načrtoval uro in pol kar je 100% več kot normalno, pa se je na koncu izkazalo da sem porabil še eno uro več, saj je bil sneg izjemno
sipek in se je kljub krpljam udiralo med 10 in 30 centimetri. Koliko se je mojih 100 kilc in več ugreznilo brez njih, pa raje ne povem.
Torej za naskok na vrh sem porabil 2,5 ure, za vrnitev nazaj do avta pa manj kot uro.
prečkanje ene od planin
prečkanje ene od planin
mini-IMG_1403.JPG (21.87 KiB) Pogledano 2743 krat
Čeprav so nedolgo nazaj izsekali nekaj drevja je vrh še vedno poraščen, dobra stran spravila je pa ta, da so do vrha naredili vlako, tako je
vrh poleti dostopen tudi z gorskim kolesom. Prostor za svoj 40m dipol boste našli brez problema.
dolgočasen vrh in moja krama
dolgočasen vrh in moja krama
mini-IMG_1406.JPG (55.95 KiB) Pogledano 2742 krat
Časa za delo na frekvenci je bilo tokrat malo manj, saj sem ga večinoma porabil za dostop.

Skratka še ena aktivacija katero ne bom pozabil, poleg gaženja si jo bom zapomnil po čudoviti zasneženi naravi, "nabijanju" žoln in polno raznovrstnih živalskih sledeh.

Vsem hvala za zveze in
se slišimo!

lp
slavc

Odgovori