S5/JA-030 Rodica

Moderator: s58r

Odgovori
s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

S5/JA-030 Rodica

Odgovor Napisal/-a s57x »

Pohajkovanje po grebenu Spodnjih Bohinjskih gora je pravi užitek. Za dušo in telo, bi se reklo. Predvsem je lepo v jesenskem času, ko sonce malo nežneje greje pa tudi barve so prijaznejše. V dolgem grebenu je ne moremo zgrešiti: z zahodne strani ima vršni del obliko piramide. Južna pobočja se strmo spuščajo, daleč spodaj vidimo lepi vasici Rut in Grant. Dostopov na hrib je veliko. S Primorske strani lahko pridemo do nje s prečenjem grebena, bodisi iz Črne prsti ali pa preko planine Razor, Vogla in Šije. Mi smo jo napadli iz Ruta. Od tu naj bi bilo 4 ure hoda. Že morda, toda s (preverjeno) 23 kg opreme ( zanalašč ne izdam, koliko preveč lastnih kg moram prenašati) se ta čas nategne. K sreči se z avtom pride po lepo vzdrževanem makadamu še nekoliko bliže cilju. Ko prispemo na "mulatiero", ki je speljana po vseh Spodnjih Bohinjskih gorah, nas kažipot usmeri desno navzgor. Tudi les vse prenese, času, ki je napisan na tabli ne gre verjeti, hi Je pa pot, ki nas še vedno vodi skozi gozd, občudovanja vredna. S kakšno pazljivostjo je je vojska gradila. In potem vzdrževala. Seveda ne naša! Kmalu se prične gozd redčiti, začne se ruševje, sonce nam veselo praži nosove. V daljavi se vidi Snežnik, tja do Trsta je vse kot na dlani, na zahodu je Matajur pa Krn s svojo značilno obliko in oblačno kapo, zraven njega Batognica pa Vrh nad Peski. Pogled sega tja do Montaža in Viša. Le naš Triglav se skriva za oblaki. Poleg tega imava z Mirkom, S59Z, obilo opravka tudi s proučevanjem flore! To, da sva sproti malo počila je pač stranski produkt znanstvenega delovanja.
Veter, ki piha na grebenu je dobrodošla osvežitev, prav dolgo pa ne traja. Najini xyl sta že krepko pred nama, tudi ura napovedane aktivnosti se je bližala.
Še kratek vzpon po zahodni strani in vrh je osvojen. Primerno vreme je privabilo kar lepo število planincev. Ne vem, ali sem bil deležen kakšnega čudnega pogleda, ko sem začel tik pod vrhom razstavljati svojo kramo. Žal nisem mogel postaviti antene v optimalni smeri, če prištejemo še najslabšo uro dneva, je vse, kar sem naredil, čisto zadovoljivo. G lovci so bili tokrat prav "švoh". QSY na 30m ni prinesel nobene izboljšave. Kako le!? Norby, ki dela iz VO-076, je komaj slišen, pretiravam, dam mu 559. Noge mi drevenijo (že pred leti mi je fizioterapevtka dopovedovala, kako moram "delati" s hrbtenico, če nočem...), Zemlja se mi stalno spodmika, moja mini miza, ki je sestavljena iz lesene škatle, v kateri prenašam benčerja in je podložena z kamnom, se mi vsake toliko podre. Nemara je Mirko ovekovečil kakšno čudno pozo, korespondenti so itak slišali, ker me je nekajX zmanjkalo. Kaj hočem, ni jih več dvajset, niti petdeset ne. Morda bo kakšna jesenska ponovitev uspešnejša; končno, vazno je, da se imamo fino. Pospravljanje opreme je že rutina, nahrbtnik si naložim v stilu "o desno rame" (nekaj lažji je, del tekočine se je vrnil v njen naravni cikel), z Mirkom ob novo zgrajeni "pelini" na kratko ponoviva zemljepis (prvi, ki mi sporoči napako, ki je narejena pri imenih gora, dobi ob prvi priliki pivo!), in že pospešiva v dolino. Najini boljši polovici sta že daleč spodaj. Tuhtam, kako zmanjšati težo. Postaja je, kakršna je. Elektrarna? Tu bi se dalo največ prihraniti. Pa kaj, ko je tako lepo pošiljati v anteno 15 W, in imeti veliko rezervo. Hm, takrat, ko sem blodil po Špičastemu vrhu pa bi skoraj prisegel, da je spraznjen akumulator nekaj lažji! Bomo kdaj dobili kakšen S5 rtx v žepni izdaji? In ročica? Ta tudi ni lahka. Čakam Janeza, da objavi podrobnejši načrt, hi

73 do naslednjič de Jurij, s57x

p.s. danes mi pa "fali" v logu kar nekaj S5 postaj!

s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

Re: S5/JA-030

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Pozdrav Jurij,

odgovarjam samo v vezi ročke za el. taster. Zadeva je res zelo enostavna in pa predvsem lahka. Vsega 100 g je njena teža. Nekaj bi se verjetno tebi poznalo pri skupni teži HI. Deluje pa UFB! Bom v naslednjih dneh probal to malo skicirati in opisati..

lp
Janez S51ZG

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: S5/JA-030

Odgovor Napisal/-a s57x »

Živijo OC! Ma, se sliši tudi po grafiji, da ročica res dela odlično. Tudi stara šola brez dobrega orodja ne naredi dobrega izdelka!


73 in že vnaprej TNX, Jurij, s57x

Odgovori