S5/CP-033 Jazbina

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/CP-033 Jazbina

Odgovor Napisal/-a S57S »

Počasi aktiviram hribe okoli Ljubljane in na vrsto je prišla Jazbina. Z ženo parkirava pred osnovno šolo Dobrova. Na
koorinatah: 46.0565, 14.4122 V navigacijo se lahko vnese tudi OŠ Dobrova in tudi tako vas navigacija pripelje na isto mesto. Brez problema.
Nato se samo zaobide to poslopje in pot nadaljujete v smeri gozda do kapelice kjer naravnost naprej po nekaj korakih pridemo do vodnega zajetja in
takoj nato začnemo pot po širokem kolovozu v globokem jarku. Tako globoko vklesan kolovoz še nisem srečal. Tukaj je dobro vklopiti navigacijo, ker je poti res veliko in je težko opisati pot z besedami. Sam uporabljam Mapy.cz v katerega sem vnesel karto Slovenije in povsem zadostuje, da se brez problema najde to Jazbino, saj je lepo označena na karti. Pred odhodom sem si ogledal Slavčeve (S53XX) slike. Tokrat, 29. decembra 2022, na vrhu ni bilo omembe vredne podrasti in tudi videlo se je med drevesi dobro proti Ljubljani. Od opreme trenutno testiram KX2/AX2 ter interno baterijo. Vse skupaj deluje zadovoljivo za zimske razmere. Težo kompletne, sem sodi tudi ločena AnyTone UKV postaja, sem spravil na dobre 2kg. Kar je bistveno manj kot prej, ko sem tovoril 10kg+. Zvez je seveda za odtenek manj, ampak hrbet je zadovoljen. Le delo iz roke, da držiš vse skupaj v eni roki je zoprno, sploh na CW, ker potem težko pišem v dnevnik. Ker pa sem se odločil, da pozimi ne bom sedel na tleh, ampak aktivacije oddelal stoje, pač to sprejmem. Je pa štorasto in pravega pile-upa se ne da furati, ker pač imamo samo dve roki. Pripel bi kakšno sliko, pa ne vem kako. Http copy/paste iz FB SOTA foruma direkt sem noče naložiti. Sicer vsako aktivacijo poskušam s filmčki in slikami objaviti tam. Verjetno ste v večini prisotni tudi na FB SOTA internacionalnem forumu in slike lahko vidite tudi tam. Lep pozdrav, Aleksander, S57S

S55VN
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Avg 2017, 13:36

Re: S5/CP-033 Jazbina

Odgovor Napisal/-a S55VN »

Evo, našel sem forum. Tudi meni ne uspe najti načina za prilagajanje slik.
73 Vili S55VN

Odgovori