S5/CP-030 Šmarjetna Gora

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/CP-030 Šmarjetna Gora

Odgovor Napisal/-a S57S »

Pozdrav vsem. Tukaj je moj prvi vnos v tem forumu. Sam tukaj od vsega najbolj pogrešam koordinate parkirišča, do koder se lahko pripeljemo z avtom.
Se pravi izhodišča. Šmarjetne Gore ni potrebno kaj veliko predstavljati. Izjemoma sem pri tokratni aktivaciji parkiral zelo visoko in
skoraj se bi mi zdelo, da to sploh ne bo SOTA aktivacija, ker bova z ženo tako malo hodila. Ampak mudilo se nama je naprej na obisk hčerke in Šmarjetna gora je bila, sicer ''malo'' s stranpoti, primerna za novoletno hitro aktivacijo. Torej, parkirala sva na nekem ovinku, skoraj že čisto pod vrhom. Na koordinatah: 46.2425, 14.3381
Za tiste, ki tega ne veste - če natančno tako vnesete v GMAPS Google navigacijo na vašem telefonu, vas Gugl priguglja točno na ta ovinek, kjer parkirate. Malo višje se levo odcepi pešpot in po kakšnih, med brati in bolj na oko 400m rahlega vzpona ste že na vrhu. Kjer vas pričaka milijon in pol ostalih obiskovalcev. Morda je bilo temu malo krivo tudi to, da je bila nedelja, praznična in datum je tudi kazal 1.1.2023. Pa še sonček je sijal in veter je spal. To je izbezljalo folk izza ekranov. V naravo. Da ne bom preveč romantičen. Na vrhu se usedem za eno od miz na robu terase in kar izza mize s KX2 in kupljeno AX2 anteno, (ki doseže kakšnen strašen meter dolžine) uspem narediti (kar ''iz roke'') nekaj zvez. Tako kratka antena preseneča po tem, da se da celo delati zveze, ampak je daleč stran od kakršnekoli žice dolžine 7m in navzgor. Da pa se. Le korespondent mora imeti dovolj dolgo in dobro anteno. Pa gre tudi tako. Naj tukaj končam moj prvi zapis na tem forumu. Nekako ste se naveličali pisati sem gor. Pa bi bilo lepo, če bi še kdo kaj napisal. Srečno iz zdravo SOTA leto vsem starim SOTA mačkom in ostalim, ki se bodo še odločili pridružiti čredi gorskih koz. Ne vem sicer točno, ampak po mojem je to po naše gams. 73, Aleksander, S57S

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/CP-030 Šmarjetna Gora

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Sandi, lepo da si se potrudil z opisom. Zadnje čase imam občutek da samo še jaz objavljam. :?
Potrudi se prilimat tudi kako slikico saj forum mislim da omogoča celo 3 priponke.
Srečno in varen korak v 2023!

Slavc

S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

Re: S5/CP-030 Šmarjetna Gora

Odgovor Napisal/-a S57S »

Slavc, poskusi, če pripenjanje slike iz datoteke tebi deluje. Meni ne. Niti ne pusti pripeti iz google photos iz oblaka. Lahko napišem le link.
Ta forum je bolj mrtev kot živ! Škoda. Brez iNteresa starih SOTAšev-mačkov, ki očitno že vse na pamet vedo, bo kvečjemu le še slabše.
A se ga res ne bi dalo malo posodobiti, da bi omogočal tudi kakšen filmček in seveda nekaj slik, ki bi nam bile v pomoč?

73, Aleksander, S57S

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/CP-030 Šmarjetna Gora

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Slika
blabla
blabla
1.jpg (126.11 KiB) Pogledano 543 krat

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/CP-030 Šmarjetna Gora

Odgovor Napisal/-a s53xx »

1. slika zgoraj je iz googlephotos
2. slika je priponka
Filmčki ne delajo.

Sicer pa ja, forum je zastarel in mrtev. Kako bi bilo z nadgradnjo nažalost nisem prava oseba.
Predlagam objavo na družabnih platformah, kjer je vse enostavno za nalagati, veliko ljudi te lahko všečka, lažje in hitreje se lahko izpostaviš. Tega feedbacka tukaj seveda ni in to tudi ljudi odvrača, da bi tukaj objavljali. Problem je tudi, da hitrejše narediš "selfie", kot pa kaj pametnega napišeš, tisto kar bi koristilo tudi drugim.
Najlažje pa je seveda, da ne objaviš nič. :)

Še ena misel..., občasno pogledam FB in YT, prvi vtis objav je vav, ko pa želim res en kvaliteten opis poti pa me še zmerom zanese sem, ali druge forume ali bloge. Tukaj pa, ne samo to, da je urejeno in najdem lažje, še opisi so boljši (posebej od nekaterih posameznikov) in res pomagajo pri načrtovanju in izvedbi. Vesel sem, da so to opazili tudi nekateri drugi in to celo tisti, ki niso niti sotaši. Upam in želim si, da ta forum dobi še kak dober opis, posebej vrhov, ki še niso opisani itd..

lp
Slavc

Odgovori