S5/CP-024 Polhograjska Gora

Moderator: s58r

Odgovori
S57S
Prispevkov: 55
Pridružen: 03 Jul 2021, 00:19

S5/CP-024 Polhograjska Gora

Odgovor Napisal/-a S57S »

Polhograjska Gora me je presenetila z razgledi z vrha. Je pa zvonenje cerkvenega zvona tako glasno, da sem parkrat moral na bandu v SSB reči QRX, saj nisem ničesar slišal. (Prav mi je, ker na SOTA večinoma ne uporabljam slušalk. Še sem ne vem zakaj, saj doma ni tako.) Pot sama je nezahtevna. Midva z Božo sva jo premagala v 45-tih minutah. Je pa konstantno dvigajoča se. Brez nekih ravnin, za odpočiti si noge. Se pravi da se tudi zelo hitro dvigujemo in kar prijetno je opazovati okoliške hribe, kako lezejo navzdol, če pogledamo proti horizontu.
Pot in parkiranje
Iz Ljubljane se peljemo do Polhovega Gradca in parkiramo na teh koordinatah:
46.06807, 14.31348 Prostora je za tri, štiri avtomobile. Drugače pa sem videl, da nekateri parkirajo ob obzidju, v dvorišču dvorca, skozi katerega poteka cesta. Parkiranje pri čebelarskem domu ni dovoljeno. Od našega parkinga se usmerimo proti najbolj kričeče rumeno pobarvanem objektu, čebelarskemu domu. Nekaj metrov naprej bomo že zavili desno na pešpot navzgor.
Vrh
Na vrhu je cerkvica in obzidje s katerega bomo delali našo aktivacijo. Prostora za polagalko je dovolj. Le malo iznajdljivosti, kako bomo palico postavili bo potrebno. Jaz se s tem nisem ukvarjal, ker sem delal s KX2 in AX2 anteno. ODX je tokrat bil EA8DDW iz Kanarskih otokov. Kar lep DX za 1m dolgo anteno in en radial, vržen čez obzidje.
parkiramo tukaj, nato se odpravimo peš mimo rumene hiše
POLH_1_800.jpg
POLH_1_800.jpg (194.36 KiB) Pogledano 388 krat
Lepi razgledi z vrha
POLH_2_800.jpg
POLH_2_800.jpg (108.58 KiB) Pogledano 388 krat
Še lepši razgledi
POLH_3_800.jpg
POLH_3_800.jpg (72.02 KiB) Pogledano 388 krat

Odgovori