S5/BR-013 Velika Vremščica

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s53x »

SOTA vročica se me še kar drži.
Danes me je odpeljala na Vremščico.
Več je napisano v S53X Blogu tukaj.
Fotografije z MTB/SOTA ture pa tukaj.

Slika

SOTA fever!
Zadnjič spremenil s53x, dne 24 Jun 2008, 10:37, skupaj popravljeno 3 krat.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

s52aa
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 Jun 2008, 13:49

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s52aa »

UFB.

Škoda da se nisi oglasil na napovedanih 145575, kjer smo te čakali lokalni navijači, na 7MHz je bil tvoj signal pri meni v zelo v QSB-ju.

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s53x »

Sem bil na 145.575. 10 minut sem klical v prazno in še na R1 vabil na ta simpleks.
Bilo je nekje okoli 16 ure po lokalni budilki.
Škoda!
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

s52aa
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 Jun 2008, 13:49

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s52aa »

Potem pa škoda, upam da bomo drugič bolj uspešni :) Bom drugič še na R1 preverjal, če te bo slišati.

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica +video

Odgovor Napisal/-a s53x »

7 minutni video s poti na, z malo klofanja in s poti z Vremščice je na Youtubetu tukaj,ali na blogu.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s53x »

Danes,v torek 9.decembra 2008 sem se spet podal na Vremščico. Primarno mi je bil cilj ponovno uživanje na kolesu. Ampak, ker sem ponovno hamovsko deformiran, sem imel s sabo vso KV portabel tehniko. Petnajst kilogramov gor ali dol! Pih, saj se skoraj ne pozna.
Slike so v galeriji od tukaj dalje: http://picasaweb.google.si/s53x.sota/SO ... 3535964754

Slika
Jugo je bil na trenutke prav nesramen.

Ker sem ta vrh že enkrat letos aktiviral sem se odločil, da na Sotawatch ne najavim svoje aktivacije. Kaj bi razburjal ostale zaradi tega. In poglej sceno. Kljub kristalno čisti frekvenci, ne levo 2kHz ne desno nobene postaje, mi ni uspelo v prvih 10 minutah narediti niti ene zveze. Počasi so me obhajali dvomi, da kaj ni v redu s tehniko. Pa se pojavi DL7VKD in pošlje 579. ON4CAP tudi potrdi 579 in me kot opazim zvečer, ko pridem domov, spotira. No takrat so se zveze začele nabirati. Ampak nikakor ne tako, kot druge dneve, ko je bila najava aktivacije vsaj nekaj ur na vidnem. Hkrati so klicale mogoče 2 ali tri postaje, presledek med QRZ in CQ'ji je bil vedno daljši. Na 10MHz mi uspe narediti le G4ELZ, ki objavi spot, vendar v naslednjih 10 minutah ni kruha iz tega. Sledi povratek na 7.032 in kapljati začnejo F'ji. Vmes pokliče še Slavc S53XX, malo se posmejeva in po zvezi z OE3KAB imam počasi vsega zadosti. 30 zvez, otrple prste, ledene noge, žareča lica in trd hrbet. Med QSY iz 40m na 30m je bilo tudi malo joginga po severni strani Vremščice, saj se je bilo na en način treba malo segreti. Severna stran je bila izbrana zato, ker je bila danes v zavetrju, saj je pihal precej močan in hladen jugo. Sedeti pri +4C in na vetru si kaj hitro podhlajen. Aha, Rado, prosim povej mi kje in koliko te je stal tisti tvoj pop-up šotor, ki sem ga videl na eni tvojih aktivacij. Mislim, da bo to moja naslednja investicija v SOTA opremo,če me le ne bo Boris ogulil s koledarji,HI !
Slika
klofenzi everi dej, jes I klof !

Med pospravljanjem sem spet fasal eno odrgnino, ki je pa zaradi otrplih rok nisem niti čutil. Šele, ko je bilo vse kar sem se dotaknil rdeče mi je postalo jasno, da bo spet prišla prav prva pomoč, ki je vedno tretji član ekipe na mikro ekspedicijah. Pa naj bo peš ali z MTBjem.
Ker je bilo na vrhu tako zelo lepo in prijetno, sem se po spustu na Malo Vremščico, to je enih 150vm nižje spet obrnil in se še enkrat povzel do vrha. Ne, ni se mi zarolalo. Med divjanjem na spustu sem izgubil fotoaparat in ni bilo druge rešitve kot,da se spet odpravim nazaj. In izpadel mi je le par metrov pod sumitom.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s54q »

Saj si ne morem kaj, da se ne bi oglasil. Prav ti pride še tista svar, katero smo opisovali na sestanku v Dutovljah. Šotor sport Billija. :mrgreen:
Koledarji. Bom napravil popust. Če jih prideš iskat ti ne bom zaračunal poštnine. :mrgreen:

lp Boris

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s53x »

Kaj je to kakšna zima, da je zunaj +10C in sončno? Ni! Torej, pojdimo jo poiskat. Najbližja zima je le 20 minut vožnje z avtom daleč in nato uro in pet minut s kolesom. Ja, saj vem, da veste. Vremščica!

Slika

Po slabi uri vzpona sem se že premislil in takoj bi zamenjal toplino iz doline s tem vremenom tu zgoraj. Takoj, ko prideš na čistino namreč začutiš moč in jezo burje. Je tako brila okoli ušes, da na trenutke, kljub +3C, nisem vedel ali se heca ali misli resno. Naslednje pol ure je bilo prav pestro! No, na vrhu, oziroma pol metra pod njih je bilo že precej znosno in se je telo le počasi ohlajalo. Približno 45 minut se da zdržat, kar je čez je že stopnjevano tresenje in trzanje. Če vprašamo anteno kaj misli o tem bo sigurno zavihala z očmi, kajti ona je bila na direktnem udaru. Na trenutke se je tako lepo priklonila do tal, da sem moral prav pogledat v LOG komu se tako klanja. Ni kaj preveč za ugibat. Starim SOTA znancem!
Na 40m je bilo zopet tiho. Prava bonaca. G postaje so bile komaj slišne-kakšen duh sem bil šele jaz pri njih, F že malo močnejše, medtem, ko so DL iz te lokacije fenomenalni. Na 30m pa prevladujejo signali ruskotov in ukrajincev. Skoraj ne verjamejo, da imajo QSO s QRP postajo. Čudna je ta lokacija!
Anteno mi je v tej uri dvakrat sesulo, prsti niso več ubogali že po 20 minutah in rafali ali pomanjkanje pikic so istočasno začeli s plesom, obiskal me je prepoten planinec in medtem so se na nebu spet zbirali črni ....

In bicikel je spet tak kot je bil pred dvema dnevoma. Zaradi blata nerazpoznaven!
24QSO, 18 na 7MHz in 6 na 30m.

Današnje fotke - KLIK.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Dobro je pobralo sneg tam gori v zadnjih dveh tednih :)
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s53x »

Zgoraj sem napisal, da: ... medtem so se na nebu spet zbirali črni...
V mislih niso bili oblaki ampak ptiči.
Pravkar sem dobil potrdilo s strani člana DOPPS (društvo za opazovanje in preučevanje ptic), da je bila jata ptičev, ki je krožila in se preganjala par metrov nad vrhom Vremščice, jata krokarjev.
Slika
Krokarji nad Vremščico

Krokar (Corvus corax) se lahko pohvali, da je naš največji ptič nasploh in da spada v družino vran. Je iz redu ptic pevk, meri približno 60 cm, ima dolg in debel kljun, prekrasno črno perje, ki se blešči v modri barvi in je večji od vrane. Do sedaj sem na svojih samotnih kolesarskih potepanjih zasledil le posamezne primerke, enkrat sicer tudi par, ampak tako mogočne jate kot danes še nikoli nisem videl. No, razlaga tega pojava je taka, da se v zimskih mesecih, ko je manj hrane krokarji zberejo v jato in si na ta način povečajo možnosti, da pridejo do nje. Sicer nimajo lovske taktike kot jo imajo na primer volkovi, vendar več oči več vidi in ni je mrhovine, ki bi jim na ta način "ušla".

Slika
premik jate proti Snežniku
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori