S5/BI-001 Kum

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

S5/BI-001 Kum

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Danes sem že od jutra bil nemiren, saj mi čudovito vreme ni in ni dalo miru, čeprav nisem nič planiral in potem naenkrat odločitev, danes pade Kum. Po kosilu Family seznanim z mojimi nameni in že sem spakiran, samo na pošto v Domžale še moram.Ko oddam pakete ugotovim, da sem doma pozabil palice, hitro nazaj in kar od zadaj na Litijsko cesto. Koordinate sem v gps vnesel že doma, tako da sem mirno vozil proti Trbovlajam. Takoj za Litijo mi crkne gps, ups , priključim ga na napajanje, tudi nič, ker vozim se odločim, da se več ne ukvarjam z njim, bom že kako našel.Prispem do križišča,
kjer cesta zavije proti Kumu.Peljem se do konca asvalta, kjer pustim avto in nato naslednje dobre pol ure peš do vrha.Moram priznati da, je telekomunikacijski stolp, ki te pričaka kar fascinanten, pa še dokaj nov je.
DSC03506.JPG
DSC03506.JPG (50.96 KiB) Pogledano 3330 krat
Ker že iz izkušenj Miloša vem, da se na pravem vrhu ne da delati, se takoj odpravim do cirkvice desno, kjer se odpre čudovit razgled. Res prelepo, sicer ozračje ni bilo preveč očiščeno, tako, da se prav daleč razločno ni moglo videti, ampak kljub temu.Nahrbtnik na tla, sestavim anteno, dvo elementni hb9 za dva metra (hvala Andrej)si pripravim vse ostalo in power on.
DSC03513.JPG
DSC03513.JPG (65.67 KiB) Pogledano 3330 krat
Ugotovim, da je aktiven še en aktivator, S56WRT/P Robert in počakam, da se frekvenca malo sprosti, nato pa pokličem Robija.
Levo na sliki je Štajerski sota "flaškon"!
Levo na sliki je Štajerski sota "flaškon"!
DSC03509.JPG (77.55 KiB) Pogledano 3331 krat

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: S5/BI-001 Kum

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Potem zveze kar padajo, Robi mi odstopi ferkvenco in korespodenti se kar vrstijo.Od vseh dobim dobre raporte, kar pripišem novi anteni, pa tudi dobri lokaciji. Tile "gumištrudli" res niso za drugo kot za lokalni čvek.
Mogoče bi lahko poskusil še z vertikalno polarizacijo, a tehnično nisem imel pripravljeno, v roki mi pa tudi ni bilo za držat(hi).
DSC03510.JPG
DSC03510.JPG (61.58 KiB) Pogledano 3325 krat
Čez nekaj časa se prestavim na ssb, kjer naredim še Zvoneta in Matijo, ki je imel bombastičen signal, bravo Matija.
Počasi zmanjka korespodentov, naredim še fotko z samosprožilcem, v domu vzamem za domov malo štrudla , da podkupim moje in vsi smo zadovoljni.

Še pomaham v slovo .... in to je to.
DSC03517.JPG
DSC03517.JPG (157.1 KiB) Pogledano 3316 krat
73, Lukas

p.s.
Hvala Milošu in Janezu za spot.

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: S5/BI-001 Kum

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 22:36, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S57LU
Prispevkov: 67
Pridružen: 16 Avg 2008, 20:05

Re: S5/BI-001 Kum

Odgovor Napisal/-a S57LU »

Ja hvala Zvone, sigurno je boljše kot ono gumi breme.Anteno bom predstavil tudi na forumu, sicer ni nič posebnega, ampak je fajn, ker je skonstruirana tako, da se da čisto razstavit in je prav primerna za SOTA delo.Čestitam za serijo anten, ki si jih naredil, ta tvoja je še dost lažja od moje, saj je moja iz inoxa(800g) je pa zato bolj trpežna hi.

Fajn bod,

73, Lukas

Odgovori