S5/KA-005 Storžič

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-005 Storžič

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdravljeni!

Končno se je našlo zopet nekaj časa za hribe in SOTO. Moji aktivaciji Storžiča sta se
pridružila tudi klubska kolega Marjan-S52TC, ter Aleš-S56AW. Slednji je za "portabl" namene
izdelal "PVC" yagico za katero je bilo potrebno narediti še test "pod delovnimi pogoji". No
antena res dela odlično, potrebna je še malo modifikacij da bo bolj primerna za transport!

Še kratek opis:
Štartali smo iz doma pod Storžičem ki leži nekje na 1100 metrih. Do doma pridemo tako da se
peljemo skozi Tržič, nato zavijemo proti vasi Lom pod Storžičem. Od tu napredujemo še skozi vas Grahovše ki leži nekoliko višje. Pomembno je da od tu naprej vozimo samo še naravnost in urejena makadamska pot nas pripelje na izhodišče - do doma pod Storžičem.
Na Storžič smo se povzpeli po žrelu - tako se namreč imenuje pot, ki je delno varovana in nas vodi navpično navzor vse do grebena nad Psico. Sestopili smo po lažji poti in sicer po
Škarjevem robu zopet nazaj do avta. Za pot navzgor smo porabili debeli dve uri, kar je kar
veliko, vendar je to rezultat klepeta :). Marjan je med potjo poskrbel za veliko zgodovinskih
podrobnostih tega področja, zato ga je bilo zelo zanimivo poslušati.
Na vrhu je kar nekaj prostora zato lahko postavite tudi 2m EME sistem. Sam sem postavil 5el. za 2m ter inv.v za 40m.
Kar se tiče samega dela na bandu, naj omenim da smo z to novo anteno na 2m uspeli slišati kar nekaj zanimivih lokatorjev npr: JO80 pa JO61. Narejeno je bilo 85 zvez od tega 19 na 2m.

Hvala vsem za zvezo, hvala pa tudi moji spremjevalni ekipi za katero pa upam da naslednjič prevzame kakšen band da ne bom vse sam nosil v breg!

na vrhu
na vrhu
mini-DSC00013.JPG (30.76 KiB) Pogledano 4004 krat
s53xx in s52tc v občudovanju narave
s53xx in s52tc v občudovanju narave
mini-DSC00007.JPG (50.28 KiB) Pogledano 4008 krat
Zadnjič spremenil s53xx, dne 18 Nov 2017, 08:33, skupaj popravljeno 1 krat.

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KA-005 Storžič

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Po devetih letih se na Storžič ponovno odpravim z radioamatersko opremo. Kar se tiče klofanja sem se tokrat boril na 20m celih 15min a nisem uspel narediti
niti ene samcate zveze. Mi bo pa ta aktivacija ostala zelo v spominu, ker sem uspel združiti 3 stvari ki jih rad počnem v en paket. Malo sem tudi posnel in naredil kratek Filmček.

Odgovori