S5/RG-031 Planinska gora

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/RG-031 Planinska gora

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Planinska gora leži južno od Krškega na S5/9A meji. Kljub že osmim aktivacijam vrha nisem nikjer zasledil opisa, zato sem se ga lotil dokaj na slepo.
Po pregledu kart sem ugotovil, da bo potrebno vzeti tudi GPS saj je vrh precej raven.

Dostopal sem iz Cerkelj ob Krki, preko Šutne ter naprej proti Prušnji vasi in Planini. Pri mejnem prehodu parkiram avto in se peš odpravim na vrh.
Presenetila me je še dokaj debela snežna odeja (25-30cm) južnega snega, tako da sem bil po prihodu na vrh že premočen. Do vrha sem potreboval dobrih 20 minut gazenja.
Ob vzponu in postavljanju opreme je padlo tudi nekaj kapelj dežja a nič večjega.
Vrh se nahaja sicer v smrekovem gozdičku, a sem se zaradi boljšega razprostiranja EMV raje umaknil na rob, kjer so redkeje rastoče bukve.

Na 2m s pomočjo PA (cca. 20W) celo uspem narediti nekaj solidnih zvez na gorenjski konec in pa eno zvezo s Prekmurjem. Na 70cm je čast reševal Marjan, S56IHX.
Po uspešni aktivaciji 40m in 30m me iz vrha prežene dež. Sicer ne močan, vendar zadosti, da ni bilo možno več pisati.
Po nekaj sto metrih vožnje nazaj se je dež ulil kot iz škafa. No sreča pa taka. Hvala vsem za zveze!

Še slikice:
Slika
Četudi je kje pot, jo je sneg zapadel

Slika
Moje sledi

Slika
Na vrhu

Odgovori