S5/KS-004 Planjava

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/KS-004 Planjava

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Danes sva šla z Marijanom S56IAA na Planjavo skozi Repov kot.
Tam je še vedno snežni plaz, pokrit z zemljo, pa Marijan
Slika


Repov kot je res lepa dolina z nemarkiranimi potmi, polna tolmunov, kjer se lahko odžejaš
Slika


Še en tolmun
Slika


Pri štantu, kjer je nekoč pogorelo ruševje in grmovje, sva zavila proti severu med zelo velike planike
Slika


Tam je potrebno tudi malo poplezati
Slika
Slika


Nato pa čez Planjavske zelenice med gamsi strmo navzgor
Slika


Po dobrih štirih urah počasne hoje zaradi mojega previsokega utripa sem zmagoslavno prispel na 2396m visok vrh
Slika


Naredila sva 18 zvez na 2m, od tega 2 zvezi z OE in 1 zvezo na 70cm. Kar dobro za ponedeljek.
Pa še midva po zaključku SOTE
Slika


Dol sva šla po markirani poti čez Kamniško sedlo, kjer se nama je že preje prikazoval rogati zeleni kozel
Slika


Babe nad sedlom
Slika




V Kamniški Bistrici pa še: Bojan prvi z desne
Slika


Na sredini pa IAA
Slika

LP Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-004 Planjava

Odgovor Napisal/-a s57xx »

:D lepo in čestitke tudi novemu SOTA-šu.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Re: S5/KS-004 Planjava

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

OPRAVIČILO

Vsem, s katerimi sem imel zvezo za SOTO s Planjave, se opravičujem za neveljavne zveze, ker nisem klical s pravega vrha.
Bil sem že leta nazaj parkrat na Planjavi, pa res nisem vedel, da sta tam obstojata dva vrhova.
Seveda sva z Marijanom S56IAA klicala z vrha, kamor vodi tudi markirana pot, ki pa ni na SOTA seznamu.
Moje zveze sem že izbrisal.
Jeseni bo potrebno nabaviti GPS, da ne vbo eč takih težav.
73 de S56LXN Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-004 Planjava

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Bojan,

saj morda GPS ni nujen. Predhodni pregled na Geopedia.si, bi morda tudi pomagal.

Pred časom smo o označevanju vrhov že govorili. O napakah na kartah pa sploh. Vpisna skrinjica in markirana pot ni vedno pogoj, da smo na najvišjem delu vrha, o imenih pa sploh nebi načenjal ... Morda bi veljalo o tem večkrat kaj napisati ...
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Re: S5/KS-004 Planjava

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Pa sem končno poravnal dolg iz leta 2009, ko sem bil na napačnem, vzhodnem vrhu Planjave. Včeraj je bil zadnji lep dan pred poslabšanjem. Najave nisem dal, ker nisem bil prepričan, če bom sploh prišel gor z dvema nahrbtnikoma (en spredaj).
Ob 6h sem odpeljal iz Kamnika. Prometnega znaka o prepovedi vožnje v Kamniški Bistrici ni več, zato sem pripeljal nad Jermanco. V slabih dveh urah sem bil na Kamniškem sedlu, še vseskozi v senci.

Slika

Slika

Slika



Začetek poti na Planjavo

Slika



Babe

Slika



Kamniška koča z Brano

Slika



Grintovci

Slika



Ob pletenicah

Slika



Lučki dedec

Slika



Po slabih 4 urah sem prisopihal na vzhodni vrh Planjave visok 2392m. Tu se sploh nisem ustavil, ampak sem šel nazaj navzdol po grebenu proti zahodu. Parkrat je kar malo izpostavljeno.


Zahodni SOTA vrh Planjave

Slika

Slika



Pogled na vzhodni vrh z žigom

Slika



Sedaj pa na SOTA vrhu. S teleskopsko anteno sem naredil sem le 11 zvez na 2m, na selfi z vrha sem pa pozabil.

Slika


Še pogled proti ojstrici

Slika


Dol sem šel po isti poti, koča na Kamniškem sedlu pa je že zaprta.
Toliko o popravi.

73, Bojan

Odgovori