S5/PK-010 Ortov vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/PK-010 Ortov vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Po Rabštajnu in Košenjaku sem se iz Dravograda zapeljal v Muto in nato proti severu na Kobansko do Sv. Jerneja nad Muto. Spet me je Garmin vlekel predaleč proti cerkvi. Na Posestvu Herk, kjer je hotel in wellness center, brez katerega se sedaj sploh ne da več, sem hotel vprašati za pot, pa so imeli kolektivni dopust. Je tam pisalo, da so bili do sedaj zelo pridni. Pisala pa sem imel v nahrbtniku, tako da nisem mogel dopisati: zaradi bogatije zaprto! Pri sosedni kmetiji sem le nekoga priklical, pa za Ortov vrh še ni slišal. Tudi rek »čitaj kartu i pitaj seljaka« se vedno ne izide. Vključil sem še ročnega Oregona in odpeljal nazaj.
Ta pa mi je kmalu pokazal pravo smer. Ker je bilo že malo pozno, sem zapeljal po bolj slabi gozdni cesti pod vrh. Na nekakšnem platoju oz. obračališču sem pustil avto in odšel na vrh.


Slika



Do vrha je bilo le dobrih 5 minit, a sem se moral malo kasneje vrniti v avto še po baterijo.
Tokrat sem v mraku naredil le 12 zvez na 2m. Že v temi sem pospravil opremo, odšel do avta, skuhal juho, spil par kozarcev in prespal v avtu.
Slika



Jutri pa nadaljevanje po SOTA vrhovih.

73, Bojan

Odgovori