S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Odgovor Napisal/-a S57MS »

V soboto 7.01.2012 je bilo napovedano precej vetrovno vreme po severni Sloveniji zato sem se odpeljal proti jugu države na aktivacijo Goteniškega Snežnika .Vrh mi je poznan saj sem bil že nekajkrat gor tudi zaradi tekmovanja v maratonu pred nekaj leti. Goteniški Snežnik je najvišji z referenčno številko S5/RG -001 , ki mi je ostal še zadnji neaktiviran v RG območju in sem ga prihranil za konec.Peljal sem se do Gotenice in kmalu za njo ,ko se cesta vrne v gozd zavil desno na makadamsko cesto.Tam je bila še povsem kopna a se je snežna odeja višje hitro debelila na 10 do 20cm na kakšnem mestu tudi 30cm.Že ko sem parkiral avto sem opazil na cesti večje sledi živali in mi je takoj postalo jasno ,da so to medvedove stopinje.Malo sem se oziral okoli si oprtal nahrbtnik in se bodril , da so stopinje stare že kak dan ali dva in je mrcina že daleč.Na sedlu kjer markirana planinska pot zavije levo sem opazil razen starih še nove povsem sveže sledi manjšega medveda.
2.jpg
2.jpg (40.02 KiB) Pogledano 4989 krat
sveže sledi manjšega medveda

Sledi so bile bolj razpotegnjene kot ,da je tekel in morda je celo bežal pred mojim žvižganjem in petjem.Vseeno sem zavil levo in šel nekaj časa po zasneženi poti proti vrhu Goteniškega Snežnika .
1.jpg
1.jpg (60.99 KiB) Pogledano 4989 krat
odcep planinske poti s ceste

Kmalu sem ponovno naletel na sledi večjega medveda ,ki je prišel od strani in nadaljeval po poti proti vrhu in mi s tem naredil gaz, da sem samo stopal po njegovih stopinjah.Med hojo navzgor je pot prečkalo še nekaj drugih medvedjih sledi.
3.jpg
3.jpg (55.31 KiB) Pogledano 4989 krat
tik pod vrhom Goteniškega Snežnika

Aktivacija na vrhu je potekala kot običajno in naredil sem lepo število zvez na 2m in 70cm saj ima Goteniški Snežnik odlično lego.Z operaterjem OE1WED/8 sem naredil njegovo 3. zvezo in iskal je še enega operaterje, da bi bila aktivacija z gore Gerlitzen ( Osojščica ) OE/KT-108 uspešna.Čudilo me je , da sem se znjim slišal 59 ostali naši operaterji , ki sem jih opozoril na Avstrijca pa ga niso niti slišali.Za konec aktivacije sem pokukal še na KV in na 14 MHz naredil 2 zvezi po nekaj klicih.Po uri in pol na vrhu sem pospravil opremo in se v že oblačnem vremenu spustil do avta.Verjetno ni potrebno pisat , da sem poskušal biti čim bolj glasen in občasno poslušal ,če se kaj dogaja po gozdu.Po dobrih dveh letih kar se ukvarjam s SOTA aktivnostmi ,mi je tako uspelo aktivirat vse vrhove v RG območju ,ki so mi tudi najbližji .
Hvala vsem za zvezo….se slišimo sedaj iz drugih območij.

še nekaj slikic na tem linku :

https://photos.google.com/album/AF1QipO ... Y28vgyzURg


73 Marko
Zadnjič spremenil S57MS, dne 24 Okt 2016, 22:00, skupaj popravljeno 1 krat.

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Odgovor Napisal/-a s54q »

Zaradi hrupa v gozdu so trpele boge rjave živalice. Te bodo še zeleni obtožili... :mrgreen: Vendar raje živali kot ti. Čestitke za kompletiranje RG območja!

lp Boris S54Q

s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

Re: S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Marko čestitam ti za uspešno aktiviranje vseh RG vrhov in za poročila s teh aktivacij.
Pa tudi za korajžo. Mora biti kar tesnoben občutek, ko se po teh večinoma neobljudenih kočevskih gozdovih proti vrhu prebijaš kar po gazi, ki jo je naredil medved.
73, Sergej

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Re: S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Marko,vse čestitke tudi z moje strani.Mene je stisnilo pri srcu ko sem samo bral tvoje poročilo o bližnjem srečanju "tretje vrste".Nekoč sem tudi sam bil v približno isti situaciji in sem imel srce v grlu.V mislih so se mi prepletale slike o ameriških grizlijih in občutek je bil vse prej kot lagoden. Vsaka ti čast
73 de S57MB-Boris

S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

Re: S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Hvala vsem za čestitke.

Ja res je pri aktivaciji skoraj vseh 53 vrhov v RG območju možno srečati medveda.Tokrat so bile na srečo le številne sledi ,dejansko pa sem ga videl na S5/RG-040 Velika glavica in ko sem se vračal lansko leto s Snežnika S5/ BR-001.Ponavadi sem bil na "sumljivih" terenih nekoliko bolj glasen in pa večkrat se ustavil in poslušal morebitne glasove po gozdu.

73 Marko

Odgovori