S5/KS-018 Uršlja gora

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/KS-018 Uršlja gora

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Vremenska napoved za torek 27.12. je bila obetavna. Megla po kotlinah višje pa lepše vreme. Zato se odločim za krajši izlet na Uršljo goro, ki nosi referenčno oznako S5/KS-018. Pridruži mi se S56EJL-Marjan, ki mu hribi veliko pomenijo toda zaradi zdravstvenega stanja ni mogel obiskovati teh lepot. Vsaka mu čast,da se je odločil za takšen podvig,če namignem da je še pred enim mesecem s težavo vstajal iz klopce v parku. Toda začuda medicina dela čudeže. Zjutraj se zapeljeva iz Velenja preko prelaza sleme nad Šoštanjem do izhodiščne točke (ciganija - cigajnarija--uporabljata se oba imena).Dostop do izhodiščne točke je podrobno opisan na: http://www.hribi.net/izlet/ciganija_urs ... 1/592/1923
Tu naju pričaka megla, ki naju spremlja skoraj do višine 1300m. Vendar ravno prav saj sva se ogrevala prav dokler naju sonce ni pozdravilo in dodalo kurjavo. Ob napovedanem času postavim ob ograji ribiško palico in dual band yagi za 144/433MHz ter anteno za KV. Snega na vrhu je bilo okoli 40 cm tako, da ga najprej steptam in si tako pripravim prostor za delo. Marjan pa v tem času odide do križa kjer se nahaja štampiljka in se malo poigra s kamero, ki je nameščena na stolpu in prikazuje okolico. Marjan je strasten ATV-jaš, kar pa je za mene bolj tuje ampak vseeno interesantno. Sonce mi je grelo hrbet in kar kmalu se v dnevniku nabere okoli 50 zvez. Nekaj na 144MHz ostalo pa na 7MHz.. Napravim še 3 S2S zveze z dvema operaterjema ki sta ravno tako izkoristila prečudovito vreme. Obisk dobim še od upravnika stolpa, ki ga je sončno vreme spravilo malo na plano. Počasi spakiram opremo in naslednji trenutek z Marjanom počasi kreneva proti dolini. Zaradi lepega vremena nisva hitela tako da sva preživela cel dan v prečudoviti naravi.
Hvala vsem za zveze ter S55KM Negru za spot.
Slike na: https://picasaweb.google.com/1101928034 ... 011S5KS018

73 de S57MB-Boris

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KS-018 Uršlja gora

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Uff, tole si pa ubodu pravo vreme :D ...
Jure S57XX

S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

Re: S5/KS-018 Uršlja gora

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Ja Jure, pravijo da ima b....kmet debel krompir HI tako ,da sem ga imel tudi jaz.Samo vreme , ne krompir HI!
73 de S57MB

Odgovori