HA/EM-001 Kékes – neuspela aktivacija

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

HA/EM-001 Kékes – neuspela aktivacija

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Na poti na Poljsko sem hotel aktivirati najvišji vrh Madžarske, to je 1011m visok Kékes (Kekeš). Po prespani noči v avtu na vznožju hriba sva se z ženo odpeljala proti vrhu.

Pri nekemu hotelu se je vrh z antenskim stolpom že videl v ozadju.

Slika




Na parkirišču sva pustila avto in se odpravila mimo zgornje postaje sedežnice proti vrhu

Slika



Tik pod vrhom je spominski parkec tragično preminuluh motoristov z obešenimi žalnimi trakovi z vencev

Slika



Vrh Kékes 1011m

Slika



Ob neko ograjo sem privezal polagalko z žično anteno in X-30, če bi se slučajno še kdo oglasil na 2m. Poklical sem Janeza S51ZG, da bi mi dal spot za 7MHz, pa mu je nagajal internet. Tako nisem bil prepričan, da spot imam. Pol ure sem neuspešno klical, nobenega odziva lovcev Mogoče zgodnja ura nekje okoli 9h? Poklical sem še na 2m in se mi je oglasil domačin, ki pa interneta ni imel. Tako slabe volje pa že dolgo ne. Odvezal sem polagalko in jo postavil na travnik malo nižje, toda spet brez uspeha. Ne vem pa, zakaj nisem poskusil še na 14MHz?

Slika

Slika


Toliko o neuspeli aktivaciji najvišjega vrha HA

Bojan

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: HA/EM-001 Kékes – neuspela aktivacija

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Imaš pa smolo Bojan. Lahko bi vsaj poskusil s pobiranjem postaj, band verjetno ni bil prazen, razen če si imel dvojno smolo
in ti je ponagajalo sonce, ali morda stolp v bližini, pa tega sploh ne veš.
Seveda pa bi bilo na 14 verjetno malce lažje pobirati. Uporaba 2m FM-a v tujini pa je mene že izučila.

Četudi neuspešna aktivacija, a verjamem da bo ta tvoj opis v korist marsikomu.

lp
Slavc

Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

Re: HA/EM-001 Kékes – neuspela aktivacija

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Na 2m sploh nisem upal na kaj zvez, a v žoku za polagalko sem imel anteno za 2m, hoje je bilo malo, pa sem poiskusil.
Da pa nisem delal na 14, je pa bila napaka. Na teh se pa še vedno učim, HI.
Bojan

Odgovori