Nalaganje logov v bazo

Moderator: s58r

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Tole bom zastavil zato, ker se lahko zgodi tudi komu drugemu. Par ur zatem, ko sem v bazo naložil svoj prvi SOTA aktivacijski log sem prejel e-mail od nekoga, s katerim sva imela zvezo, v "lovskem" logu pa mu ni narisalo zvezdice. Zadevo sem preveril in ugotovil, da ima kolega prav. Prišlo je do moje napake pri prepisovanju papirnega dnevnika v elektronsko obliko.

Postopek, da napako popravite v bazi pa je le eden:

Zbrisati je potrebno celoten aktivacijski log za ta vrh in ga naložiti ponovno - tokrat popravljenega. Nič posebnega, če imate log pripravljen v obliki datoteke, ki ste jo naložili v bazo. Dosti bolj nerodno pa bo, če ste ga "peš" vpisovali direktno v bazo na SOTA strani.
Jure S57XX

s57x
Prispevkov: 273
Pridružen: 09 Jun 2008, 15:40

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s57x »

Miloš pravi, da je treba kaj zabeležiti za zanamce. Ma, prepričan sem, da jih moje težave ne bi dosti zanimale, odgovor nanje pa zna biti zanimiv še za koga iz sedanjosti.
Log sem vnesel v MixW, ki podpira tudi pretvorbo v CSV. Laik kot sem, sem mislil, da sem na konju. Toda TA CSV ni prav nič podoben zahtevani obliki. Torej je edina rešitev ponovno piši briši v Excel, vsak podatek ločen z vejico v svoj stolpec. Je tako ali gre kako drugače?
No, kako se kopira pa nemara vsi vemo....
Hvala za pomoč!

73 Jurij, s57x

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Jaz sicer zadeve vpisujem v DX4WIN. V tem primeru sem verjetno nekoliko na boljšem, saj DX4WIN omogoča kreiranje lastnih oblik in vrstnega reda polj za izvoz podatkov v primerno datoteko. Log izvozim v navaden TXT file (lahko je tudi CSV), ki ga nato dokončno obdelam v Excelu (porihtati moram frekvenco - dodati MHz, ker mi jo ne izvozi v pravi obliki). Iz tabele raje izvozim "razdvojeno s tabulatorji" (zdi se mi bolj pregledno kot vejice) in to je to. Tale telovadba mi ne vzame več kot minuto - seveda, brez upoštevanja časa za vpis dnevnika.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S55Z
Prispevkov: 12
Pridružen: 27 Maj 2008, 14:50

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a S55Z »

Hojla...

če zadeva ne pozna tvojega csv-ja, ga odpri v Excelu in shrani kot csv... in skoraj gotovo bo pravi format, če so le polja prav postavljena.

LPD.
VY 73 & GL de Dragan S55Z

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Logi v bazi

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Kje v bazi podatkov lahko najdem loge od drugih operaterjev?
Enkrat vem, da sem to že gledal, zdaj pa ne najdem več.

Hvala in 73 de Andrej -S53MN
73 de Andrej - S53MN

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Živ!

Prijaviš se v bazo, potem je pa odvisno kateri log te zanima. Gledaš pod doseženimi rezultati (aktivatorji ali lovci) in poiščeš znak, ki te zanima. Tam nekje bi moral biti "View". Pri Aktivatorjih se odpre seznam delanih vrhov. Nekje pri dnu bi morala biti še opcija, da vidiš celotni log.

Pišem po spominu, ker zdajle SOTA stran nekaj kvačka, zato je možno, da sem se kej uštel.
Jure S57XX

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 16:20, skupaj popravljeno 1 krat.

S53MN
Prispevkov: 157
Pridružen: 19 Avg 2008, 21:32

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a S53MN »

Zdaj pa dela, ja, najbrž je imel knof "Show all QSO's" QRX :)
73 de Andrej - S53MN

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 16:19, skupaj popravljeno 1 krat.

S56WDN
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Jun 2008, 16:52

Re: Nalaganje logov v bazo

Odgovor Napisal/-a S56WDN »

Živjo

Danes sem pri Juretu videl vnos dnevnika iz tabele v excellu,ampak sem bil nažalost premalo pozoren na vrsti red :lol:
Tako da se obračam na vas z prošnjo za objavo pravilnega vrstega reda,za aktivatorje predvsem pa za lovce da končno vpišem vse svoje zveze :oops:

73 de Dejan
Zbiram tolarje in evre kovance ter bankovce :) tako da če ima kdo kaj zame bom zelo vesel

Odgovori