S5/BI-079 Sremič

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/BI-079 Sremič

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Celih 495m visok Sremič leži med Brestanico in Krškim, dovoz pa s Krškega. Začetek po cesti proti bivšem zelo dobrem gostišču Tri lučke. Škoda, da ga ni več. Ko smo še hodili v Čatež, smo ga 1x na leto obiskali. Mljask! Sredi vinogradov sem po Lošču in Brediču spet skoraj uro vedril v avtu. Ko je malo posijalo sonce, sem odšel na vrh, kjer je antenski stolp. Hodil sem sem in tja, kje postaviti anteno. Na vzhodni strani pri vodnem zbiralniku? Ob stolpu? Ne. Pri turističnem domu? Preveč zaprto. Končno sem se odločil za začetek vinograda na zahodni strani. Polagalko z X-30 sem privezal za krajni stebriček trte in na 2m nisem uspel narediti nobene zveze. Še dalj od znanih lovcev, med tednom. Kot že večkrat, sem tudi tokrat poklical Janeza S51ZG, da mi je napisal spot. A na 7MHz močan šum, potem pa je začelo še rositi. Jaz pod enim dežnikom, nahrbtnik in ostalo pa pod drugim. Tu je šele bilo slabo: 2x HB, 2x DL, 1x OK. Ne, ni bilo OK (menda zero killed). Borih 5 zvez na KV. Katastrofa. V dežju pospravil in se poslovil od tega Sremiča kot tretji aktivator.

Pod vrhom

Slika



73, Bojan

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/BI-079 Sremič

Odgovor Napisal/-a s57xx »

S56LXN napisal/-a:... Borih 5 zvez na KV. Katastrofa. ... 73, Bojan
Bojan, se bo treba telegrafije lotit, pa bo zagotovo več življenja na bandu :lol:
Jure S57XX

Odgovori