S5/CP-028 Grmada

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/CP-028 Grmada

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Grmada , ki se drži bolj znane Šmarne gore je bila že velikokrat aktivirana a meni je ta aktivacija iz bližine Ljublane še manjkala.Sicer sem bil na teh hribčku že mnogokrat in tudi lani ,ko sem že vso Ham opremo nesel s seboj razen kabelčka, ki vodi od postaje do akumulatorja pa zato ni bilo takrat nič.( Lani se mi je to zgodilo na treh vrhovih ).Tokrat sem se zadnji aprilski dan zapeljal do pod Turenca ,znanega plezališča kjer sem tudi jaz v preteklostii prebil precej časa.Hotel sem se povzpeti na Grmado po zavarovani plezalni poti a me je na nekem mestu ustavila kača.Malo sem počakal da je odvijugala a že nekaj metrov više sem videl še veliko večjo , zato sem se obrnil in nadaljeval vzpon po Mazijevi poti.
Mazijeva pot.jpg
Mazijeva pot.jpg (60.15 KiB) Pogledano 2284 krat
Aktivacija na vrhu je potekala kar živahno na 2m s pogledovanjem proti Ljubljani kdaj se bo ulilo kar so mi sporočali ostali aktivatorji.Ker je slabo kazalo z vremenom ,nisem niti postavil anteno za KV čeprav sem tudi to opremo prinesel s seboj .Vrnil sem se po isti poti do odcepa Pogačnikove poti ,ki je kratka zračna nadelana pot.Medtem se je zvedrilo in prav prijetno je posijalo sonce.Čeprav Grmada ni velik hrib pa je Pogačnikova pot pravi »cukerček« in nudi tudi nekaj telovadbe.V prejšnjih aktivacijah nisem zasledil , da bi jo kdo opisal zato sem jo tokrat dobro poslikal in izbor slik predstavil na picasa albumu.Pot sem seveda kot sem rekel dobro poznal in jo že večkrat prehodil ( preplezal gor in dol).Kot ponavadi je sestop nekoliko težji a morda se bo še kdo povzpel po njej s samovarovalnim kompletom.Jaz ga sicer še nimam v taki obliki kot ga prodajajo sedaj .
Če na kratko opišem pot je prvo še čisto pohlevna dokler ne pridemo do prve pletenice.Takoj za njo je navpičen spust nekaj metrov ( 8m )kjer se spustimo po skobah in še za vertikalno zajlo lahko držimo.
začetek 8m strmega spusta.jpg
začetek 8m strmega spusta.jpg (62.01 KiB) Pogledano 2284 krat
Sledi zračna prečnica kjer hodimo malo po zraku po železju do naslednje vertikale.
do konca klinov in po klamfah dol.jpg
do konca klinov in po klamfah dol.jpg (59.33 KiB) Pogledano 2286 krat
Po spustu z nje sledi še nekaj prečenja proti zahodu do Malega Turenca kjer se spustimo med dvema stenama in že smo na dnu .


https://picasaweb.google.com/s57ms.mark ... 76mS5CP028#


Hvala vsem za vezo !
73

Marko

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/CP-028 Grmada

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Marko hvala za tale opis. V bodočnosti sem imel namen Grmado "napasti" s kolesom, ampak je tole
veliko bolj interesantno.

lp
Slavc

Odgovori