S5/CP-012 Lubnik

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-012 Lubnik

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Na Lubnik vodi kar nekaj poti. Sam Lubnik se nahaja na višini 1025m. Iz Škofje loke pot nadaljujem skozi Podpulferco (Zabrajdo ali pufarsko vas), kot smo včasih rekli. Malo pred Zmincem zavijem desno in nadaljujem pot po lepem asfaltu. Le ta se enakomerno, skoraj neopazno dviga. Pe ene 6-7 km vožnje, se pripeljem do Naceta, kjer je menda tudi okrepčevalnica. Peljem se še ene 100 m dalje , kjer je desno odcep makadamske ceste proti Lubniku. Tu parkiram avto in "rukzak" na rame in veselo v hrib. Od tu je še cca 40 minut zmerne hoje do vrha. Sama gozdna pot je lepa in lahko bi bil malo "prišparal" na času oz. hoji, če bi se bil peljal do konca te gozdne ceste oz. stečišča več peš-poti. Od tu dalje pa se steza začne malo bolj dvigati. Bolj ko se približujem vrhu, bolj je tudi sama pot strma in kamnita. Končno prisopiham do koče. Pogled na streho koče oz. na same antene od TV pretvornikov do mobitela idr. ne obetajo nič dobrega. Ko se približam vsem tem antenam, že slišim rahlo "čvrčanje". Ko sem zalaufal svojo aparaturo, nisem zaznal kakšnih posebnih motenj na 14 Mhz. Zasedem eno mizo ob ograji na južni strani, kjer sem tudi fiksiral svojo ribiško palico, na katerem vrhu privežem GP-jko.Položim po dva radijala po tleh. Ko pričnem že skoraj z delom, to ni bilo pogodu dvema kosmatim marcinama, ki sta mi vstrajno spreminjala smer radijalov. Eden se je celo dvignil na mizo in zagrabil PVC vrečko v kateri je bila še mala antenca za 50Mhz - last FT-817-ke...HI. Na srečo jo je spustil na tla. Kar nekaj časa je trajalo, da se je pojavil lastnik in pregovoril svoja kosmatinca, da sta se malo oddaljila. No končno sem začel z delom. Ko pokličem 7OPZ-ja, kot navadno, pravi, da me komaj sliši na 14.055. Prosim ga še za spot. Pričakoval sem, da se mi bo oglasil kdo iz Škofje loke ali pa mogoče 2QM. Nič od tega. CQ-jam v prazno. Nato se mi sporadično javi 5 G postaj, en SM in en LA. Nato preklopim še na 145.575 in takoj se mi javi Miloš S57D in pa Sabina S57BMX. Malo kasneje se javi še S56FC/M. Nato probam še na 14. 285 ssb. Tu se mi javi le S51IS Igor iz Cerkelj. Pravi, da me zelo težko sprejema. Torej še ena potrditev, da omenjena GP-jka ni za lokalne zveze. Svojo aktivacijo zaključim le z 12 QSO! Spakiram kramo in navzol gre malo lažje.

lp
Janez S51ZG

Še dve fotki iz Lubnika:
IMG_1572.JPG
IMG_1572.JPG (62.94 KiB) Pogledano 1659 krat
IMG_1574.JPG
IMG_1574.JPG (62.1 KiB) Pogledano 1659 krat

Odgovori