S5/BI-065 Lisca

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/BI-065 Lisca

Odgovor Napisal/-a S57MB »

Par dni sem že razmišljal na kateri vrh se naj podam.In ravno sredi tedna pride na obisk kolegica in izjavi,da se odpravlja konec tedna na Lisco.To ,sem si rekel in beseda je dala besedo dogovor je padel ,da bo tokrat kolegica vozila ,jaz in žena pa bova uživala.V sobotno jutro smo skupaj odrveli iz Velenja preko Celja ,zidanega mostu do brega pri Sevnici.Od tu naprej ozka cesta vodi do vrha ,kjer stoji Tončkov dom na Lisci.Takrat se malo spomnim par desetletij nazaj ,da smo imeli prav tu planinski vodniki usposabljanje.No na parkirišču zapustim svojo družbo ter jo mahnem desno navzgor proti vrhu kjer stoji nekakšen stolp ter mala kočica z antenami.No kasneje, ko sem bil ravno sredi aktivacije mi neki moški prinese celo stol da sem se počutil kot car .Šele kasneje po končani aktivaciji sem se oglasil v tej kočici in spoznal dolgoletnega radioamaterja ter prijetnega sogovornika .To je bil S57Q-Tone krajnc kjer se je ravno pripravljal na kontest v memorialu.?? in se je odvijal na 144mhz CW.Pozabil pa sem ga seveda vprašati zakaj in kaj je tisti stolp,saj sva bolj premlevala o radioamaterskih antenah in ostali tematiki.Po končani aktivaciji se seveda pridružim svoji družbi v planinskem domu,kjer se rahlo premražen malo pogrejem,saj je na vrhu prav pošteno pihal močan veter in Tone mi je rekel da se je temperatura "spustila"od zjutraj in do 11 ure za 7 stopinj.Na vrhu je več kot dovolj prostora za vse vrste anten.Vesel sem bil predvsem ,da sem prišel pravi čas in da sem ujel ekipo ki je delala prvič z sota klubskim znakom S50AAA.Ponosen sem ,da sem član sota kluba-Izkupiček:30 vez od tega 3x S2S.Hvala vsem za veze in se kmalu slišimo z naslednjega hriba.ostale slike na.....http://picasaweb.google.com/S57MBboris/ ... directlink#

73 de S57MB-Boris
Priponke
Graphic2.jpg
Graphic2.jpg (56.06 KiB) Pogledano 1668 krat
Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (119.48 KiB) Pogledano 1668 krat

Odgovori