S5/CP-023 Jošt nad Kranjem

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-023 Jošt nad Kranjem

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Ker sem bil ravno v Kranju, sem splaniral, da spotoma aktiviram še omenjeni vrh. Takoj moram povedati, da danes ne bo nič fotk, ker sem na žalost pozabil aparat doma. Tako se ne bo videlo moje zveste spremljevalke - mizice in pa seveda trinožnika. Ker sem sem se vračal iz Kranja čez delavki most, sem se peljal do konca Zg. Bitenj oz. odcepa, kjer se zavije desno po škofjeloški cesti proti Stražišču. Na prvem križišču nato zavijem levo na Ješetovo cesto, nato pa zopet levo na Pševsko cesto. Pot nadaljujem do vasi Pševa in nato dalje do vasi Javornik. Tu zavijem ostro na desno in se zapodim v hrib proti Joštu. Na začetku je cesta zavidljivo široka. Le ta se dviga in ponekod spušča. Bolj, ko se bližam cilju, se tudi cesta dviga in pa seveda oža. Proti vrhu je cesta tako ozka, da se niti s kolesarjem ne moreš srečati. Tudi strmina je kar lepa - 18% vspon! Ko se pripeljem pod hribček, kjer stoji cerkvica in pa okrepčevalnica, na kateri strehi je kup anten od mobitela, TV-ja idr. najdem mesto, kjer parkiram avto in oprtam nahrbtnik in se odpravim na vrh. Pot vodi okrog hribčka in že sem pred cerkvico. Takoj se s pomočjo kompasa orentiram in določim smer, kamor bom napel svoj dipol. Na severni strani oz. vhodu v cerkev to ni bilo možno, pa sem se pomaknil za cerkev. Tu sem našel primeren grmiček za fiksiranje enega konca dipola. Drugi del sem pa privezal za odtočno cev pri cerkvi. Srednji del pa , kot navadno dvignem 5 m visoko z ribiško palico. Ko je bilo vse berajt, pokličem 7OPZ-ja , kateri me že čaka in vidim, da zadeva deluje. Prosim ga še za spot in veselica se začne. Na 7 Mhz je trajala 25 minut in že sem imel 45 zvez. Nato naredim QSY na 30m in kličem, pa 5 minut nobenega odziva. Nato se mi le oglasijo trije in konec na tem opsegu. Na koncu pokličem še na 145 FM in javi se mi le Robert S56WRT. Kot zanimivost morda še to, da sem prve štiri zveze naredil z S5 postajami. Malo kasneje pokliče še Jure 7XX in nato še S53PO. Torej skupaj 6 S5 postaj!To je bilo tudi vse. Torej skupaj sem naredil 49 zvez v 38 minutah.

lp
Janez S51ZG

Odgovori