NEuspela aktivacija S5/CP-022 Osolnik

Moderator: s58r

Odgovori
S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

NEuspela aktivacija S5/CP-022 Osolnik

Odgovor Napisal/-a S50LD »

Sredi gozda na pol poti do vrha sem "omagal" ...

Tokrat je pot premagala mene ...

Vsem se opravicujem, ker moram na tak nacin odpovedati aktivacijo ...

Do naslednjic ...

Kje sem omagal pa ko pridem domov ...

S50LD
Prispevkov: 58
Pridružen: 03 Jan 2010, 11:24
Kraj: Ljubljana/Slovenj Gradec

Re: NEuspela aktivacija S5/CP-022 Osolnik

Odgovor Napisal/-a S50LD »

No pa da do konca opišem moj današnji neuspeh ...

Prej sem na hitro sredi gozda napisal s telefona kako in kaj, sedaj pa dokončan opis ...

Napišem najavo in se že veselim ko se spomnim, da imam kolo še v avtu razstavljenega ... Ajoj ...

OK! Ni panike, sej je samo sprednje kolo dol ... Bicikel iz avta ven, sprednje kolo gor, zataknem flaše z vodo in gremo Osloniku naproti ...

Lepo od doma mimo Kajak kanu kluba na Savi naprej ob gozdu in njivami do lesenega mostu pred mednim čez savo in nato levo čez medensko cesto proti motelu Medno in tako do Goričan in do kraja Sora ...

Tam najdem cesto, ki pelje proti vrhu Osolnika ... Pogled na uro in jaz že pozen ... sej bo šlo ...

Začnem se vzpenjati po strmem klancu ne bo šlo dol s kolesa in peš ... Sopiham ko stara lokomotiva, pogled na uro 18:20 ...

Nič grem do cerkve in vklopim postajo če je S53XX v zraku s Smlednika, ki ga imam direktno na vidiku ...

In evo njega glih zaključije QSO z Janezom (S57JJ) ... Počakam ... Pokličem malo prehitro ... Slišim samo še še kdo za SOTO? ... Še enkrat pokličemn in narediva QSO ...

Malo pkramljava kje sem in mu povem, da sem na poti na Osolnik sam glede na uro, če ne bom v 1/2h na vrhu ne bo nič z aktivacijo ...

Zaključiva in jaz poiskus dva v hrib proti vrhu ...

Čre nekeko 10m nato naprej pešaka do prvega resnega ovinka in še malo naprej nakar meni pade na pamet: Grem jaz direkt po potki ...

No in tu se začne konec aktivacije, namreč ... ... ... kletvice ... pa še enkrat kletvice ...

Ko bi vsaj zaupal Garminu na telefonu bi blo bolš in šel po cesti gor ne pa bil pameten kr direkt ...

In tukaj so slikice kako izgledal teren kjer sem hodil gor in kolikor sem še nor zraven potiskal kolo ...

Slike so bol tko tko ker sem slikal kar s telefonom ...

Slika

Slika

Slika

Omagam mal naprej in preko telefona izbrišem najavo in napišem zgornji post ...

Pot navzdol pa je tudi bila polna adrenalina in ni bilo časa slikat ....

Torej ... dolžan sem nov naskok na Osolnik ...

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: NEuspela aktivacija S5/CP-022 Osolnik

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Oj Lovro!

Če prav razumem, si se s Slavcem pogovarjal od cerkve v Sori. No, od tam je do vrha še slabih 500 višinskih metrov. Huda za 1/2 ure. Verjetno si jo mahnil po potki, ki je na Geopedii vrisana kot "markirana". Za kolo je iz te smeri zagotovo najboljša cesta do sedla in potem gor. Karta ...
Jure S57XX

Odgovori