S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Za nedeljo 25.4.2010 je bilo napovedano delno oblačno vreme in za aktivacijo sem si izbral najvišjega v RG območju (Bloke, Kočevsko, Bela krajina, Gorjanci), to je Goteniški Snežnik s SOTA referenčno oznako S5/RG-001 in 1.290 m nadmorske višine. Na Geopediini specialki 1:50.000 je verjetno tiskarska napaka, ker je vrh označen z 1209 m, na samem vrhu pa je planinsko društvo na tabli zapisalo, da je nadmorske višine 1289 m.
V nedeljo zjutraj sem bil ob pogledu na vremensko napoved v sliki malo razočaran in zaskrbljen, saj so bili po celotni Sloveniji narisani svetli oblački, edini črn oblak je bil narisan točno nad območjem moje destinacije, na srečo brez kapljic, ki napovedujejo dež.

Iz Ljubljane sem se odpeljal skozi Ribnico in v Dolenji vasi zavil desno za Grčarice se peljal skozi vas in nato skozi vas Gotenica proti Kočevski Reki, kjer je kilometer pred vasjo odcep desno na gozdno cesto, po kateri poteka planinska pot, kakor je označena v Geopediini karti. Nazaj grede pa sem na to cesto Gotenica - Kočevska Reka pripeljal bližje Gotenici, pri kilometrski oznaki 13,5 kot sem označil na karti.

Slika Slika
Vijola (ali modra) je pot avtomobila navzgor, navzdol pa sem peljal zadnji del po oker označeni poti. Za info - od parkirišča do glavne ceste je po tej poti 6 km.
Pinki barva je hoja.

Ker sem si namenil cca uro hoje, sem se z avtomobilom peljal do razcepa cest na višini cca 930 m, kje je dovolj prostora za parkiranje. Ceste so dobro vzdrževane makadamske, prevozne z vsakim avtomobilom. Od tu sem nadaljeval po cesti do 180 stopinjskega ovinka, kjer se odcepi pot proti vrhu. V spodnjem delu gre za vlako, ki je prvih pas sto metrov še vsa polna ostankov vejevja in mestoma težko prehodna, malo višje pa je že opazno pospravljena.

Slika Slika
Odcep iz ceste Gotenica - Kočevska Reka in mesto parkiranja. Nadaljujemo po zgornji cesti


Slika Slika
Odcep iz ceste na planinsko pot - vlako

Skozi podrast nas nato vodi proti vrhu pot, ki je vseskozi označena s planinskimi označbami na drevju in skalah. Proti vrhu je bilo še par zaplat snega, pa tudi pomladanskih rožic ni manjkalo.

Slika Slika

Tik pred vrhom je kratek del poti strmejši, tako da si je pri parih korakih med skalami potrebno pomagati z rokami, vendar nič zahtevnega ali nevarnega. Vse skupaj prijeten pohod (sprehod) – na vrhu sem bil v eni uri. Vseskozi me je spremljala megla oziroma nizka oblačnost in enako je bilo ves čas aktivacije tudi na vrhu. Ob vrhu, kjer sem si postavil pps je bilo praktično brezvetrje, mraza ni bilo pretiranega, tako da je bilo delo prijetno čeprav ni bilo sonca.

Slika
Vrh S5/RG-001

Slika
pps

Sam vrh ni poraščen okolica pa, vendar tudi za postavitev inv. V ne bi smelo biti pretiranih težav. Sam sem kot običajno postavil vertikalo za KV in HB9 za UKV. Z delom sem pričel na 7 MHz/cw na tem bandu sem eno zvezo naredil tudi v ssb z Milošem S57D/p na S5/CP-007. Sicer je bila bera S2S zvez kar bogata: na 7 MHz/cw še z Z35M/P, OK1IF/P, HB9AFH/P in LA1 KHA/P, na 145 MHz/fm pa z Zvonetom S5/PZ/P, Sabino S57BNX/P in Milošem S57D/P na Kojci (S5/CP-007) z Markom S57MS/P na Debelem vrhu (S5/RG-028), z Markom tudi na 433/fm. Na 10 MHz/cw pa z Juretom S57XX/P na S5/CP-033. Po dobrih dveh urah dela sem zaključil s 73 zvezami: 37 na 7/cw, 1 na 7/ssb, 13 na 10/cw, 17 na 145/fm in 5 na 433/fm. 11 zvez je bilo iz SOTA na SOTA hrib.

Hvala vsem za zveze in spote.


73, Sergej S51ZJ
Zadnjič spremenil s51zj, dne 29 Apr 2010, 22:51, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 10:36, skupaj popravljeno 1 krat.

s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

Re: S5/RG-001 Goteniški Snežnik

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Hvala Miloš,
tudi mene je veselilo, predvsem sem bil vesel tudi zveze na 7/ssb, ker na SOTI z FT817 in vertikalko na ssb delu KV področja doslej sploh še nisem poizkusil delati.
Se še slišimo.
73, Sergej S51ZJ

Odgovori