S5/BI-057 Rifnik

Moderator: s58r

Odgovori
s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

S5/BI-057 Rifnik

Odgovor Napisal/-a s58r »

Prvi dan, dnevov zimskih aktivacij SOTA Slovenija, je bil neuspešen ( slabo vreme ) in zato je bilo potrebno
izkoristiti nedeljo. Že zjutraj je v našem koncu prenehalo snežiti, potem ko je čez noč zapadlo nekaj čez 5 cm
snega. Mahnil sem jo na 15 km oddaljeno lokacijo - Rifnik, kjer pa je bila situacija popolnoma drugačna,
saj je ponoči napadlo okoli 20 cm novega snega.

Pot : avtocesta LJ-MB; mimo Celja proti Mariboru, izvoz za Dramlje. Nato desno v smeri proti Šentjurju, tu pa
naravnost skozi glavno križišče, nato podvoz pod železnici nato 1,5 km naravnost, kjer pri tabli za Rifnik
( pozor: mimo klavnice in nato ne nadaljujete po glavni cesti , ampak naravnost in mimo prve table za Rignik,
ki je za pot do gradu Rifnik, ne pa do arheoloških izkopanin Rifnik ),zavijete levo in se cesta vspenja vse do
konca alsvalta.

Slika
Konec urejenega cestišča ( označeno na zemljevidu ), tu lahko parkirate.
Slika
Ob parkirnem prostoru se nahaja hiška turističnega društva, odprta poleti.
Slika
Pot mimo kmetije vodi do vodnega rezervarja...
Slika
tu vas smerokaz opozarja, da zavijete desno ( pot naravnost je malo daljša )...
Slika
zimska idila, zavita v meglo...
Slika
na vrhu "planota"... in desno od nje
Slika
obzidje cerkvice, del obsežneka najdbišča, še iz keltskih časov...
Slika
klopca nudi "idealne" pogoje, seveda ta ni iz časov keltov ( ker takrat še ni bilo SOTA ;) ).

Kaj reči o sami aktivaciji ? Nič posebnega, tudi tokrat stari znanci , razen G-boys, katerih tokrat
nisem uspel slišati. Ravno ko sem v gužvi slišal "X" in se spraševal kateri od naših X-sov je to
( tokrat je bil S54X - Rajko ), se je iz drevesa nad menoj vsul sneg. točno na mene in postajo.
Sledilo je nekaj izjav ... :oops: in po prvem šoku, "izkopavanje" opreme.
Kmalu me je začelo pošteno tresti in ko je zazvonil GSM, klic bližnjega kmeta ,povabilo na čaj
in šilce domačega..... ni bilo več dvoma, kako se bo zadeva končala.

73 de S58R - Rado

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/BI-057 Rifnik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Joj Rado, kaj bi jaz dal za take kmete na našem koncu. :)

lp
Slavc

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: S5/BI-057 Rifnik

Odgovor Napisal/-a s58r »

Ja,Slavc, ta "kmet" je moj znanec Matej, ki ima poslopje ob parkirišču na prvi sliki
in je lastnik celotnega vrha na katerem se nahaja arheološko najdišče ki je pod spomeniškim varstvom.
Sam pa imam to "neomejeno protekcijo", da mi dovoljuje aktivnosti za naš hobi ( SOTA, FD ... ).
Ima pa Rifnik izredno zanimljivo zgodovino in so jo nemci med drugo svetovno vojno intenzivno raziskovali.
Zato je velik del zbirke oz. izkopanin v Nemčiji in Avstriji..... a o tem kdaj drugič.

73 de S58R - Rado

Odgovori