S5/CP-009 Malenski vrh

Moderator: s58r

Odgovori
s51zg
Prispevkov: 39
Pridružen: 16 Jun 2008, 19:17

S5/CP-009 Malenski vrh

Odgovor Napisal/-a s51zg »

Pozdrav,
nič kaj obetavno ni bilo vreme danes. Na hitro sem se vseeno odločil, da se podam na Malenski vrh, kateri je oddaljen od mene za cca dve uri pešačenja. Če bi bilo lepo vreme, bi se sigurno odpravil peš. Tako sem pot "podaljšal" z avtomobilom, vendar jo časovno "skrajšal". Ko sem zavil iz asfalta na gozdno pot, se mi je zgodil neprijeten dogodek. Pri odcepu na to gozdno pot so podirali smreke. Ko so zagledali mene, so pohiteli z čiščenjem vej in ostalega. Traktor z vitlom, ki je bil prej na sredi ceste, se je nato zapeljal cca 4 metre naprej in se umaknil na rob ceste. Ko je dal znak, da lahko zapeljem mimo njega, je v tistem trenutku čez cesto padla velika smreka. In to ravno tam, kjer je prej stal traktor. Ko bi jaz bil malo bolj hitro speljal, je vprašanje, če bi lahko pisal tale prispevek. Ko je bila cesta ponovno očiščena, sem rekel traktoristu, da sem mu rešil življenje. Možakar takoj sploh ni kapiral. Po krajšem premisleku, mi je pa le pritrdil. Nato sem se z mešanimi občutki odpeljal do parkirnega mesta in nato pot nadaljeval zadnjih 15 minut peš. Črni oblaki na nebu niso obljubljali nič dobrega. Pohitel sem z postavitvijo antene in ostale opreme in nekaj tega takoj zabeležil v fotoaparat. Nekaj mi je reklo, da kasneje verjetno ne bo časa...HI. Ko sem začel z delom, so se že pojavile prve kaplje dežja. Vendar se nisem dal in nadaljeval z delom. Hitel sem in uspel narediti 14 zvez. Od naših sta bila v "luftu" le S57OPZ in pa S52QM. Nakar se je ulilo. Pokril sem aparaturo in začel pakirati v nahrbtnik. Ko je bila občutljiva roba v nahrbtniku, sem šele odprl dežnik in še sebe zavaroval. No kasneje se je pričelo vedrit in sem lahko podrl še anteno. Spakiral sem vse skupaj in se odpravil do avtomobila. Tam sem pa seveda zamenjal cunje in hajd v dolino. Danes sem torej doživel pravi žegen.

Janez S51ZG
IMG_1477.JPG
IMG_1477.JPG (67.4 KiB) Pogledano 2691 krat
IMG_1478.JPG
IMG_1478.JPG (40.37 KiB) Pogledano 2687 krat

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: S5/CP-009 Malenski vrh

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 22:38, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/CP-009 Malenski vrh

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo!

Samo, da se je vse dobrio izteklo. Žal prišel prepozno iz QRL-a, da bi se kaj oglasil.

Če bo vreme nadaljevalo v tem stilu, bo potrebno razmišljati, kaj vzeti s sabo, ko bo sneg :?: Sedenje v pol metra snega ni ravno zdravo. Bo kak debelejši armafleks potrebno nabavit.
Jure S57XX

Odgovori