S5/CP-027 Kožljek

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/CP-027 Kožljek

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Pozdravljeni vsi,
dolgo sem se pripravljal na pristop v družbo SOTA navdušencev s konkretno aktivacijo vrha in končno se je v nedeljo 12.4.2009 zgodilo, prvič.
Aktivacije nisem napovedal, ker je bil po dolgih letih moj prvi izhod na teren s KV opremo, tako da sem načrtoval bolj preizkušanje in uglaševanje dipolov, ki sem jih pripravil, postavljanje nosilne palice ipd., v veliko pomoč so mi bili opisi in fotografije vaših izvedenih in objavljenih aktivacij. Kožljek (CP-027) s 788 m višine in lahkim dostopom je bil izbran tudi zato, da se bom po potrebi lahko vračal do avtomobila, če bom kaj od opreme pozabil odnesti s seboj ali če bi bil potreben kakšen konkreten kos orodja.
Dostop: iz Ljubljane preko Horjula in naprej preko Vrzdenca in Samotorce do križišča s tablo za Kožljek, kjer sva avto (izlet je bil družinski) parkirala. Sam sem se otovoril z vsem kar sem mislil, da bom potreboval, partnerka s fotoaparatom in malico (ker sem napovedal, da ne bom odnehal, dokler ne napravim vsaj štirih zvez). Po nekaj sto metrih hoje po cesi navzgor, pri kapelici ob označbi zavijemo s ceste levo preko travnika, ob novi označbi za Kožljek vstopimo v gozd in po dobro pripravljeni poti smo v cca 15 minutah na vrhu. Prostora dovolj, tudi za postavitev inverted V za 7 MHz, najlažje v smeri S-J.
Delo: Posebna klopca par metrov stran od ostalih sedal na samem vrhu je bila tudi že "pripravljena", tako da nisem motil ostalih obiskovalcev vrha (obratno sicer ni bilo ves čas tako ampak sem vsakemu, ki me je povprašal "kaj merim", "kako daleč nese" ipd. z veseljem pojasnil radioamatersko aktivnost). S postavitvijo in stebra in dipolov - inv V ( najprej za 7 MHz, nato sem tega odstranil in razpel dipol za 14 MHz), kot tudi s tehniko, ni bilo težav, čeprav je trajalo, da sem se "namestil" in pričel okoli 13 ure po našem času z delom. Drugič bo šlo hitreje, bom pa vsekakor namesto diplola na 40 M naslednjič tudi sam poizkusil z žično vertikalko, kot jo uporabljate nekateri. Delal sem le na CW z FT 817, 5W najprej na 7 nato na 14 MHz. Ker je bilo tekmovanje (JA DX CW) in temu primerna zasičenost bandov z močnimi signali, sem do 16 ure (ko je bil dan namig za odhod) skupaj spravi le 4 zveze od teh ena S2S (M1EYP/p). Seveda vem, da je številu zvez bolj kot kontest botrovala neizkušenost, ampak bom vajo ponavljal, ker je bilo lepo. Pripravljam tudi HB9RU/MTN, naročeno imam HB9 za 50 MHz, tako da se bom v prihodnje oglasil kaj tudi na UHF/VHF.
V ribiško torbo, za katero sem tudi izvedel na forumu, gre res veliko opreme. Ampak, prvi pohodnik, s katerim sva se ob vzponu srečala me je ustavil in vprašal, če nosim puško...
Nekaj fotografij je le v dokumentacijske namene... prihodnjič kaj boljšega.

73, Sergej S51ZJ
Priponke
mini-Kožljek1.jpg
mini-Kožljek1.jpg (145.55 KiB) Pogledano 2832 krat
mini-IMG_4666_edited-1.jpg
mini-IMG_4666_edited-1.jpg (67.79 KiB) Pogledano 2829 krat
mini-IMG_4657_edited-1.jpg
mini-IMG_4657_edited-1.jpg (80.76 KiB) Pogledano 2829 krat

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/CP-027 Kožljek

Odgovor Napisal/-a s53x »

Lepo Sergej in dobrodošel!
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/CP-027 Kožljek

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 13:55, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/CP-027 Kožljek

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Bravo Sergej! Upam, da se kaj slišimo v bodoče!
Jure S57XX

Odgovori