S5/RG-004 Petelinjek

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

S5/RG-004 Petelinjek

Odgovor Napisal/-a s53x »

Dostop ( beri po potrebi, sicer priporočam, da izpustiš):

Petelinjek skriva svojih 1212m vmes med Babnim in Loškim poljem. Z bilo katere strani se s Primorskega konca odpraviš tja je enako daleč. Po AC še gre, ko pa jo na Uncu enkrat zapustiš si prepuščen na milost in ostale reči lokalnim cestarjem, ki imajo zaradi popravila lokalnih cest vsakih par kilometrov semaforizirano zaporo. Potem so tu še nepoznani ovinki skozi katere pelješ bolj previdno kot domačini in jim tako predstavljaš dodatno oviro na cesti, kljub temu, da so to čudoviti ovinki, prav takšni kakršne so na naših koncih pred leti ravnali, da lahko nekateri skoznje bolj letijo. Močnejše makine rabijo bolj ravne ovinke, kajne? Moj Punto je zadovoljen tudi s temi, še tastarimi, ki spominjajo še na črnobele čase, kot se radi izrazita moji hčeri. Dobro, na Uncu smo bili, nadaljujemo skozi Cerknico in se peljemo pod RG-009 vse do Bloške police , kjer zavijemo v vasi desno, proti Ložu in Starem trgu. Na koncu Loške doline pridemo do vasi Podgora , kjer se držimo glavne ceste, ki se dvigne in pripelje na Rjavi klanec, ter na Jermendol. Tu zapustimo asfalt, ki nas je do sedaj razvajal in skrenemo čez cesto na levo makadamko. Ta nas bo peljala navkreber po lepo urejeni gozdni cesti do križišča Brinkovc kjer zavijemo desno in se po 200m končno poslovimo od štirikolesnika. Na desni se namreč začne kolovoz, kasneje vlaka in nato brezpotje proti Petelinjeku. Pred nami je dobra ura hoje. V snegu je bilo potrebno malo več časa. Povratek pa se je zgodil v 40 minutah, s tem, da je tu vračunan še nekajkratni postanek. Presneta prostata! Malo pod vrhom se še ustavim pri križu in si ogledujem kje je stalo drevo, ki je pred leti padlo na nesrečnika in mu prekrižalo načrte, ki jih je gojil za prihodnost.
Slika

QSO time( kdor hodi v hribe zaradi njih in ne zaradi klofarije lahko tudi ta del izpusti):

Vrh je kar se tiče klofarije dokaj neugleden. Sicer precej boljši kot nekateri, ki so tudi v notranjskih gozdovih, pa vseeno težaven za inv.V anteno. Snega je bilo dovolj, da se je ribiška palica zarila enih 30cm vanj in sem imel le manjše težave pri dvigovanju žic. Prvo delo je sicer bila postavitev začasnega kampa s platneno streho, nato je vse lažje steklo. Le zveze niso hotele v LOG. Nekaj je ta dan bilo v zraku. Se je dobro čutilo. Prasketalo je kot, da se bliža nevihta, sneg je prehajal v dež in obratno, veter se je na trenutke prav nesramno zaganjal in se prikradel v zavetje, mokra majica se pa tudi ni hotela osušit na meni. Janez TNX za QSO! Po dobri uri dela sem svoje baterije napolnil, akumulatorje delno spraznil in sestop se je kljub ugasnjenem GPSu srečno zaključil. Al je bil problem gledat svoje stopinje od par ur nazaj!
Z nabiranjem teloha za šopek bližajočega se AFŽ je bila aktivacija končana!
Saj sem rekel, da se ne splača brat do konca!

V Blogu piše .. več...
Foto dokazi aktivacije so tudi, fotodokazi.
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/RG-004 Petelinjek

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Mioš, ti pa res uživaš samo, ko te moči od zgoraj in od spodaj ;)
Jure S57XX

Odgovori