S5/BI-004 Mrzlica

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s56ct
Prispevkov: 7
Pridružen: 11 Sep 2008, 10:47
Kraj: Sevnica
Kontakt:

S5/BI-004 Mrzlica

Odgovor Napisal/-a s56ct »

Pozdravljeni,

V petek 9. januarja sem bolj "by the way" kot z namenom aktiviral vrh Mrzlice, S5/BI-004, 1122 m ASL.
Na Mrzlico sva se odpravila skupaj z Benotom, S56KZ, z namenom, da opraviva zimski pregled naprav, ki so montirane v postojanki RK Trbovlje - S59DOR in zmontirava digitalni UHF D-STAR repetitor.
Avte sva pustila pri vikendih na Podmeji na okoli 730 m ASL, kamor sva se pripeljala vsak iz svoje smeri. Beno je štartal iz Celja po AC do Prebolda od kjer je nadaljeval pot na Podmejo, sam pa sem prispel iz Sevnice preko Zidanega Mosta in Trbovelj prek Gaberskega. Do vrha prelaza Podmeja iz obeh smeri vodi nedolgo nazaj obnovljena asfaltna cesta, ki je pozimi redno splužena. Druga zgodba je z edino cesto, ki pelje na Mrzlico. Ta cesta je sicer trenutno prevozna s terenskim vozilom in dobrim voznikom, drugače pa pozimi zaradi snežnih zametov običajno dostop na vrh z avti ni možen.
V normalnih letnih razmerah je s Podmeje po cesti do vrha Mrzlice cca. 45-60 minut zmerne hoje. Pozimi se ta čas vzpona lahko malo podaljša, še posebej, če s sabo v hrib vlečeš sani natovorjene z nekaj kg opreme. Na momente sem se počutil kot osel, sploh, ko sem pomislil kaj mi je treba tega. :D

Slika

Na vrh Mrzlice prispeva po cca. 1 uri in 20 minut. Ker sva bila ravno prav ogreta se takoj lotiva montaže novega RPT in pregleda opreme. Ko ugotoviva, da vse dela b.p., vključno z novo opremo, se odpraviva na "špico". Na Icomu IC -E92D nastavim na 145.575 MHz in takoj prikličem Dejana, S56WDN, ki je ravno prispel na vrh Blegoša. Da bo Dejan na Blegošu sem vedel že prej, saj sva se že med potjo preko R4 (RV56) dogovorila za QSO na S23 (V46).
Tako prva SOTA zveza, kjer sem odigral aktivatorja je bila za mano. Pa še S2S je bila. Seveda se je po zvezi z Dejanom takoj »usulo«. Očitno kar nekaj radioamaterjev v S5 po zaslugi SOTA aktivnosti posluša tudi S23.
Z Dejanom si nekaj časa deliva kanal, vmes Dejan naredi nekaj zvez tudi na kanalu nižje in na UHF-u.
Kljub soncu je na Mrzlici pošteno mrzlo in želja po toplem čaju v koči raste iz sekunde v sekundo. Trikrat še pokličem CQ SOTA… in po šumenju radijske postaje je sklepati, da je lovcev zmanjkalo. Pozdravim še Dejana in hitro v dom. Po čaju je sledil spust s sanmi po poledeneli cesti nazaj na izhodišče.
Za vse, ki boste aktivirali Mrzlico mogoče še ta podatek. V radioamaterski koči je poleg radioamaterskega VHF repetitorja montiran tudi APRS digi (144.800 MHz), ki na momente, kadar gre na oddajo, popolnoma zaduši sprejem. Vsaj na moji IC-E92D je bilo tako.

Slika

Kopirano s spletne strani http://www.hribi.net" onclick="window.open(this.href);return false;:
Mrzlica je v zadnjih nekaj letih postala izredno priljubljena izletniška točka, posebej za obiskovalce iz Savinjske doline in Zasavja. S svojimi 1122 metri nadmorske višine je druga najvišja gora zasavskega hribovja in z nje je, tako kot s Kuma, izjemen razgled, saj so vsi bližnji vrhovi precej nižji.
Po nekaterih podatkih naj bi bila koča na Mrzlici celo najbolj obiskana planinska postojanka v slovenskem sredogorju. Kočo upravlja planinsko društvo Trbovlje in nudi 67 ležišč v 18 sobah. Tudi za najmlajše je poskrbljeno, saj so na travniku pred kočo številna igrala, ki so ponavadi dobro vzdrževana.
Koča sama je nekoliko pod vrhom Mrzlice (okrog 30 metrov) in na vrh vodi strma pot skozi gozd. Na vrhu je razgledna plošča, ki nam omogoča dobro orientacijo.
73, Tilen

s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

Re: S5/BI-004 Mrzlica

Odgovor Napisal/-a s58r »

Tilen, pozdravljen.

Lepo da si aktiviral Mrzlico, še v SOTA bazo vneseš.... pa boš pravi aktivator ... hi.

Se slišiva.
lp
Rado

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: S5/BI-004 Mrzlica

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 22:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
S57D
Prispevkov: 279
Pridružen: 16 Jun 2008, 09:01
Kontakt:

Re: S5/BI-004 Mrzlica

Odgovor Napisal/-a S57D »

.
Zadnjič spremenil S57D, dne 26 Maj 2010, 14:41, skupaj popravljeno 1 krat.

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/BI-004 Mrzlica

Odgovor Napisal/-a s54q »

S57OPZ napisal/-a:Bravo Tilen :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=M8CqHMYxxds" onclick="window.open(this.href);return false;


73, Zvone

Tilen tudi iz moje strani... Pohvalno...

Zvone.
Na tak način so nam pred leti drpnili agregat iz postojanke RK Ajdovščina na Čavnu. Rezervnega pa so gor fantje nesli in se čudili kako so nam ga ukradli. Potem pa so videli sledi....

lp Boris

Uporabniški avatar
s56ct
Prispevkov: 7
Pridružen: 11 Sep 2008, 10:47
Kraj: Sevnica
Kontakt:

Re: S5/BI-004 Mrzlica

Odgovor Napisal/-a s56ct »

Pozdravljeni,
s58r napisal/-a:Tilen, pozdravljen.

Lepo da si aktiviral Mrzlico, še v SOTA bazo vneseš.... pa boš pravi aktivator ... hi.

Se slišiva.
lp
Rado
Včeraj sem se potrudil in vnesel zveze še v SOTA database. Vsekakor se slišiva...
S57OPZ napisal/-a:Bravo Tilen :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=M8CqHMYxxds" onclick="window.open(this.href);return false;


73, Zvone
Hahaha, še sedaj nisem prenesel poraza. Beno je švignil mimo mene kot sulica.
S57D napisal/-a:Živjo Tilen.

Sem te klical tudi jaz, pa sva se morala čisto za malo zgrešiti. Pa drugič ....

73, Miloš S57D
Škoda Miloš! Poleg mraza me je z vrha priganjal tudi čas. Na Mrzlico bom sigurno še šel v kratkem in s sabo vzel HB9CV za 2m/70cm in FT817 tako kot se za SOTA aktivacijo spodobi.

Hvala vsem za pohvale....
73, Tilen

Odgovori