S5/BI-003 JAVOR

Moderator: s58r

Odgovori
s50al
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Dec 2008, 22:39

S5/BI-003 JAVOR

Odgovor Napisal/-a s50al »

Včeraj sem se odpšravil na eno lažjih aktivacij bi rekli ,samo se je iskazalo da je bil neprimirni trenutek.
pobočja zaledenela, zameti, pihal močen veter metal ivje z dreves ...ne primirna oprema za take razmire.
Ko sem le uspel postavit in začeti delat sem bil premražen nisem čutil ne prstov na nogah ne rokah.
Za piko na i pa mi je še prebijal krosbend na sv.Planini.
Zato se opravičujem vsem lovcam ki jih nisem naredil čeprav bi jih moral slišati in tudi narediti.Samo ko se je frekvenca umirila po 15 min sem še dvakrat zaklical in nisem več zdržal.Sem mogel bežat v dolino ker,Če bi vstal še nekaj časa tudi anten nebi mogel podreti.Se oproščam,v prihodnje bom iskal manše hribe.
Dodal bi pa še nekaj Dejan je govoril po 145.575 in to verjetno s suptonom ker je bil na slo-konferenci.
S Tilnom S56CT sva govorila o tem pa da bi bilo dobro z naše strani da delamo brez suptonov in tko rečeno imamo in delamo motnje.
Lep pozdrav vsem
Andi-S50AL

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: S5/BI-003 JAVOR

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 22:33, skupaj popravljeno 1 krat.

s50al
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Dec 2008, 22:39

Re: S5/BI-003 JAVOR

Odgovor Napisal/-a s50al »

Oj Zvone
Jast se še enkrat opravičujem sploh se ne spomnim kako sem začel vem samo to da sem komaj zdržal zadnih 200 m
Kot sem že prej napisal nisem imel primerne opreme niske čevlje,brez gamaš ali kako se že reče,potreboval bi še dereze.
Bom v prihodnje bolj pazil.
Kaj se pa tiče Dejana me je pa Tilen opozoril nanj.In res se ga je slišalo na uhf.Kaj se pa mene tiče mi je pa bolj všeč če dejan ali katiri koli prebija. bolj me moti da je link ppovezan po svet in to celo noč zraven pa ne prideš kar tako ker moreš čakat vrsto.
Jast sem sam prenesu kaj sva govorila s Tilnom.Je pa tud frekvenca bolj čudna za krosbend umes simplekov,lahko bi bila kje na 144 mhz.
Jast se še enkrat opravičujem.
Lep pozdrav!
Andi-S50AL

S57PZ
Prispevkov: 159
Pridružen: 16 Jun 2008, 08:41

Re: S5/BI-003 JAVOR

Odgovor Napisal/-a S57PZ »

.
Zadnjič spremenil S57PZ, dne 12 Jul 2010, 22:33, skupaj popravljeno 1 krat.

S56WDN
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Jun 2008, 16:52

Re: S5/BI-003 JAVOR

Odgovor Napisal/-a S56WDN »

s50al napisal/-a:.
Dodal bi pa še nekaj Dejan je govoril po 145.575 in to verjetno s suptonom ker je bil na slo-konferenci.
S Tilnom S56CT sva govorila o tem pa da bi bilo dobro z naše strani da delamo brez suptonov in tko rečeno imamo in delamo motnje.
Lep pozdrav vsem
Andi-S50AL
Andi živjo

na 145575 in zudi nikjer drugje nimam vključenega subtona.razen seveda na shranjenemu kanalu repetitorja 3a. Tako da nevem v čem je problem. Me pa dostikrat moti tale sv. planina.
Da ne govorim še o drugih simpleksih kjer je vse živo od packet radia do raznih govornih zadev.res nevem zakaj je vsa ta nesnaga potrebna na simpleksnih kanalih!?

73
Zbiram tolarje in evre kovance ter bankovce :) tako da če ima kdo kaj zame bom zelo vesel

s50al
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Dec 2008, 22:39

Re: S5/BI-003 JAVOR

Odgovor Napisal/-a s50al »

Oj Dejan
Jast sem sam napisu kaj sva govorila z Tilnom.
Ne vpraš kaj sem jast imelmotenj na javorju,od cw,fonije,....
Pa sej bi se lahko prej spomnil.Bom pa za drugič vedel.
Pa pustmo to aktivacijo bi jo rad pozabu živa polomija z moje strani.Kaj hočmo neki sem se pa le nauču.
Sam upam da takih šol ne bo veliko,mislim je že ta preveč.
Lep pozdrav vsem!
Andi-S50AL

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/BI-003 JAVOR

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Zdravo fantje!

Sem upal, da bodo administratorji foruma kaj napisali, pa še niso. Zato se bom oglasil jaz. Obstajajo neka minimalna pravila, kako pisati poročila o aktivacijah. Napisana so na forumu.

Prav tako se trudimo, da bi na tem forumu vsaj približno pisali pravilno! Ko prebiram nekatere objave me kar zmrazi. Je to Slovensko?
Jure S57XX

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/BI-003 JAVOR

Odgovor Napisal/-a s53x »

Sem hotel že včeraj obe stvari napisat. Saj sem jih ampak potem jih tudi še pred "Potrdi" zbrisal.
Enostavno sem hotel videt ali se bo ta trend nadaljeval ali je to le začasna muha. Grozim, da bodo v bodoče te stvari brisane. Brez pritožb, prosim!
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/BI-003 JAVOR

Odgovor Napisal/-a s53x »

Navodila za pravilno vpisovanje Izvedene aktivacije vrhov

Zaradi poenotenja in boljše preglednosti prispevkov se je pri objavi v tej temi potrebno držati nekaterih pravil.

1. Vsako objavo pravilno umestiti v področje, kjer je bila izvedena
2. Vsak vrh naj bo svoja objava, ne združevati vrhov v eni objavi
3. Vsaka aktivacija naj bo svoja objava in ne dodajati pod že objavljen vrh s strani drugega aktivatorja
4.Pravilen zapis naslova je: S5/JA-001 Triglav
5.Obvezne/priporočene vsebine:
- kratek opis poti
- možnost postavitve antene (ali je prostor za vert., dipol, inv "V" )
- vplivi drugih motečih dejavnikov ( motnje oddajnikov, pretvornikov na vrhu)

V vednost:
-vrhove pišimo z majhnimi črkami
-naslove je admin v glavnem že vse popravil, na vas je, da objave, ki združujejo več vrhov hkrati, razdružite ( pravilno po področjih bo razvrstil admin)
-datuma aktivacije v naslovu ni potrebno pisat, ker je že iz objave razvidno kdaj je bila aktivacija izvedena ( lahko pa to napišete v objavi sami)
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori