S5/KA-007 Begunjščica

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/KA-007 Begunjščica

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdravljeni!

V soboto se je našla luknja v času in treba je bilo nekam skočiti.
Vremenska napoved je bila malo bolj optimistična kot se je na koncu izkazalo,
saj je bilo tiste napovedane jasnine nad 2000m samo do 10. ure zjutraj.

No tokrat sem se namenil da aktiviram Begunščico. S predlogom za destinacijo sta se strinjala tudi Klemen in Aleš, zato se skupaj, ob šestih zjutraj odpravimo od doma. Najboljši avto, kar so jih kdaj koli sestavili v bivsi YU, nas pripelje nekje pod planino Planinca na priblizno 1000m n.m.v. Od tu gremo na Robleka in naprej na vrh. Sprva je vreme kazalo na sonce a je bilo potem vse prej kot to. Močan snežni metež in slabe verige na nogah botrujejo temu da se je Klemen kake pol ure pod vrhom obrnil, zaradi varnosti ga spremlja Aleš. Nadaljujem sam in prispem malo čez pol 12. uro, tako kot sem tudi predvideval.

V dolini smo pozabili anteno za 2m, zato sem vse zveze naredil na "gumištrudl". KV sem imel s seboj ves, še celo "quick- setup" dipol sem naredil, pa mi je bilo takoj, ko se je začelo slabo vreme, jasno da ne bo nič s KV aktivacijo. Tako sem približno 70% celotne teže nahrbtnika prenašal za brezveze - to pa je dummy load da se reče. Po veliko pavzah, ki sem jih potreboval za zapis zveze in ogrevanje samega sem spravil pod streho 18 zvez.
Ko sem že mislil da bom sam na vrhu, se iz megle prikaže kakih 15 turnih smučarjev, ki so prišli iz smeri Zelenice.

Pred sestopom pokličem Aleša in Klemena ki se že grejeta v Koči na Robleku. Za sam sestop do Robleka sem rabil skoraj 2 polni uri, saj je bilo vreme zelo slabo. Do višine 1800 sem močno pogrešal cepin, kateri pa je tako, kot tudi antena, ostal v dolini.

Še nekaj informacij:

Na vrhu ogromno prostora, ogromno možnosti dostopov (iz Robleka, Zelenice, Prevale).
Če je kdo turni smučar Begunščico že pozna, saj slovi kot odlična za turno smuko. Begunjščica spomladi je čudovita, kar priča tudi pesem Avsenika - Prelepa zelena Begunjščica, pozimi pa je zaradi plazov izredno nevarna.

Še slike:
S53XX    foto:S56AW
S53XX foto:S56AW
mini-DSC00026.JPG (32.9 KiB) Pogledano 5359 krat
Aleš (S56AW) in Klemen na poti
Aleš (S56AW) in Klemen na poti
mini-DSC00733.JPG (14.44 KiB) Pogledano 5358 krat
Oprema na vrhu
Oprema na vrhu
mini-DSC00739.JPG (11.5 KiB) Pogledano 5357 krat

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KA-007 Begunjščica

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Še nekaj slik:
smučarji na vrhu
smučarji na vrhu
mini-DSC00741.JPG (16.42 KiB) Pogledano 5351 krat
Klemen gre dela gaz
Klemen gre dela gaz
mini-DSC00028.JPG (14.62 KiB) Pogledano 5351 krat
tihožitje
tihožitje
mini-DSC00029.JPG (18.92 KiB) Pogledano 5349 krat

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/KA-007 Begunjščica

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Sicer lepo a malce za v ono kategorijo: "Ne me posnemat, če ne veš ..." ;) Slavko, bi moral večkrat poudariti, da te konce res poznaš, da si jih že večkrat obiskal, da ... in da kljub vsemu kdaj kaj pozabiš - tokrat cepin. Upoam, da je bilo potem v koči toliko bolj luštno :D
Jure S57XX

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KA-007 Begunjščica

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Jure,
večkrat pogledam kak "nor" dokumentarec, spot, preberem knjigo ali pogledam na internetu. Tudi če ni posebej opozorila da je početje nevarno in da ni za vsakogar vem, da to pač ni zame, čeprav je mamljivo. Vsak sam je odgovoren da si postavi eno mejo.

V koči je bilo seveda luštno saj smo bili na Robleku, saj veš kako gre tista Na Roblek bom....

Še nasvet:
Na zimsko turo se naj bi praviloma podajali tja, kjer smo bili že poleti oz. v času
brez snežne odeje.


lp
Slavko

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/KA-007 Begunjščica

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Begunjščica mi je ostala še dolžna od prve aktivacije zato je sledil drugi HAM napad. Ogromno snega in slabe razmere na vrhu so mi takrat onemogočile delo na KV tako da sem moral to popraviti.
Tokrat fantastično a vendar pretoplo vreme. Snežne razmere so bile idealno za pristop po Šentanjskem plazu skoraj direktno na vrh. Antene se je dalo postaviti skoraj na špico. Mogoče je bila tudi zato zelo slaba bera na KV saj je bil sevalni kot antene verjetno majhen in je šlo vse »čez«. No bil je tudi ponedeljek dopoldan. Kakorkoli vseeno uspem aktivirati vse bande.
Hvala vsem lovcem za zvezo/e!


Slika
Skoraj direktno gor

Slika


Slika


Slika

Odgovori