S5/BR-010 Razsušica (Glavičorka)

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/BR-010 Razsušica (Glavičorka)

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Skoraj konec sveta predstavlja zame tale Razsušica.
Dostopam preko Kozine, Obrova, Golaca in skozi Zagrad, kjer nadaljujem po makadamski cesti.
Prvi smerokazi za naš hrib so že v Zagradu in sicer izbirate lahko dve poti dolžinsko in časovno različne.
No sam se odločim da nadaljujem še z avtom, saj me čaka še popoldanski IARU kontest na UHF in SHF. Pot se vseskozi rahlo vzpenja najprej čez pašnike potem pa skozi gozd. Ko pot postane pregrda za moj avto parkiram in
nadaljujem peš. Cilj mi je bil tudi obiskati zanimiv gol vrh Ostrič oz. Žabnik. zato se vzpnem najprej nanj.
Slika
Z Žabnika je zelo lep razgled. Sam hrib je nekakšen vrh velikega pašnika kjer se pasejo konji. Na vrhu je smerokaz ki nas usmeri naprej proti Razsušici.
Najde se tudi kakšna goba. Slikal sem jo ker so letos bolj redke :)
Slika
Pot je res dobro označena s tablami in markirana. Tudi vhodi/izhodi pašnika so super urejeni.
Slika
Slika

Pot naprej nas vodi tik do državne meje, zato tak prizor ni čisto nič nenavaden. Komentar verjetno ni potreben.
Slika

Sledil je vzpon na Medvižico. Zanimiv skalnat vrh z žigom, ki nudi razgled proti našemu cilju (čisto na levi). Če boste kdaj hodili na Razsušico, potem je ta vrh nujno potrebno obiskati.
Slika

Smerokazi tukaj so res zanimivi. No ne smerokazi temveč časi na njih. Edino verjetno namanjši pogrešek pri ocenjenem času, je prav za vzpon na Medvižico (10min) ostalo velja bolj za mogoče zelo težko gibljive osebe, družine z res majnimi otroci itp.
Saj vem, da je tako pretiravanje varnostno gledano OK, vendar se je meni zelo mudilo in sem že pri prvi tabli mislil obrniti, ker je bil seštevek časov iz table večji kot pa sem imel časa na razpolago. :?
Slika

Vrh Razsušice je skalnat obdan z drevjem, najdemo tudi žig. Nekaj razgleda je proti vzhodu, to je pa tudi vse.
Polagalko sem pritrdil kar na smerokaze.
Na KV tokrat zanimivo zelo dobro leti proti UK. Naredim zame ogromno S2S zvez.
Slika

Še ena slika po poti nazaj. Zadaj hrib je Ostrič.
Slika

Še malo krac po zemljevidu. Modra - avto, rdeča - peš.
Slika

73!

Odgovori