S5/BR-023 Trstelj, SOTA Cycling weekend 2014

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

S5/BR-023 Trstelj, SOTA Cycling weekend 2014

Odgovor Napisal/-a s53x »

Odhod
Če sem bil aktiven za prvi SOTA Cycling weekend lani, potem je prav, da sem tudi letos.
Tokrat si za cilj izberem Trstelj.
Sobota je dan za jutranje poležavanje tako, da se iz Nove Gorice odpravim šele nekaj čez poldne. A kaj, ko vidim kako kolesarski kolega Kaj mi poje v lokalu ob poti pije kafe. V družbi z njim spijem še sam enega. Tako se odhod na turo še malo zavleče.
Zaradi 9 kg teže na hrbtu izberem za dostop kar cesto. Na asfaltu žari toplota od 34°C do 35°C in tepe v obraz. Ker je cesta, ki pelje z goriškega na Kras precej prazna izkoristim vsako senco, ki jo mečejo nanjo drevesa in grmi na drugi strani ceste. Toplo je. Vroče je. In to vse do prehoda asfalta na makadomsko podlago, ko temperatura, ki izpuhteva iz podlage, v trenutku pade za nekaj stopinj. O, zdaj pa se da dihat.

Slika

Klofarija
Da zmanjšam težo nahrbtnika in s tem pritisk na moj večni problem, križ, pustim doma teleskopsko palico za anteno. Na Trstelju je nad kamnito klopco en ravno prav visok bor, ki dovoljuje, da zalučaš kamen s špago preko prvih vej. Antena ni ne vem kako visoko, vendar se da delat. Par zvez manj odtehta tistih nekaj dekagramov.
V tretjem poskusu mi uspe premagati spodnje veje in čez nekaj minut je S53X/p že ondier. Zvez ni bilo prav veliko, mislim da 27, lahko rečem, da je bilo skoraj več /p postaj kot pa tejkerjev. Zakaj, mi ni jasno. Odločim se, da bom na bandu vse dotlej, dokler mi bor nudi vsaj minimalno senco. Po eni uri je že ni bilo več in sledil je hitri odklop, skok v kočo na eno Radler hidracijo in nadaljevanje proti stalnemu prebivališču v Dutovljah.

Slika

Tekma
Kljub temu, da nisem neki nogometni navdušenec, je tudi mene zajela nogometna vročica in z veseljem sem navijal za Čile. Jebela cesta, tista prečka na koncu tekme mi še zdaj ne gre iz glave. Tako malo je manjkalo, pa bi bila zmaga naša. Mah, še dobro, da vsi slabo streljajo enajstmetrovke tako, da sem kmalu spet na poti proti izhodišču ture v Novi Gorici.

Otroci spat
Ob enajstih zvečer prikolesarim do cilja. V skoraj petih urah čiste vožnje, je za mano 74 km poti in premaganih 1000 višinskih metrov vzpona, uspešno izvedena SOTA Cycling weekend aktivacija, srečno preživeta nočna vožnja z norimi cestnimi vozniki ter dober kilogram maščobe manj okoli pasu. Se že vidim kako zjutraj odpiram hladilnik. Tortica, prihajam.

še par slik
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Odgovori