S5/BR-012 Slavnik

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/BR-012 Slavnik

Odgovor Napisal/-a s51zj »

Tudi to nedeljo (27.11.2011) je sončno vreme vleklo bolj na primorsko stran in tako sva z Iztokom S53IZ v spremstvu Andreje aktivirala 1028 m visoki Slavnik s SOTA referenco S5/BR-012.

Slika

Slika

V Postojni smo se dobili in z enim avtom po avtocesti nadaljevali do Kozine, tam pa zavili na cesto, ki vodi skozi Hrpelje proti Podgradu in nato mejnemu prehodu na slovensko–hrvaški meji. Po lepi cesti peljemo skozi vas Materija, nato pa pred naslednjo vasjo Markovščina zavijemo desno na stransko cesto ob smerokazu za vas Skadanščina. Do vasi je cca 2 km in na začetku vasi ob cesti parkiram.

V prijetnem soncu in brezveterju se odpravimo po dobro označeni (markirani) poti proti vrhu Slavnika. Tablica v vasi pravi, da je do vrha 1 in 30 minut, mi smo porabili nekoliko več, saj smo si privoščili tudi kakšen postanek in klepet, vmes sem se z novo KG-UV6D na pol poti javil Marjanu S56IHX/p, ki je že aktiviral S5/KA-012 in me potem pričakal, da sva naredila tudi S2S zvezo. Hvala. Pot se v pretežnem delu vzpenja zlagoma in je prav prijetna.

Slika Slika
Slika Slika

Na vrhu, ki je gol, prostran in razgleden na vse strani je nekoliko pihalo, ampak v zavetrni strani, kjer sva z Iztokom postavila vsak svoj pps (za postavitev anten ni ovir) je bilo zaradi sonca kar prijetno, tako da je aktivacija potekala dobro uro in pol. Sam sem delal na 10 MHz/cw in nato na UKV, Iztok pa na najprej na dveh metrih in 70 cm potem pa se je trudil še na 7 in 14 MHz ssb.

Slika
Na vrhu Iztok S53IZ in Andreja

Slika
Moj in v ozadju Iztokov pps


Slika

Slika Slika

Slika


V skupnem seštevku sva naredila 56 zvez od tega jih je bilo 15 iz SOTA na SOTA vrh.

Hvala vsem za zveze in spote. Se slišimo.

73,
Sergej S51ZJ in Iztok S53IZ

Odgovori