S5/BR-013 Velika Vremščica

Moderator: s58r

Odgovori
s51zj
Prispevkov: 93
Pridružen: 12 Apr 2009, 18:48

S5/BR-013 Velika Vremščica

Odgovor Napisal/-a s51zj »

V nedeljo 17.7.2011 sva z Iztokom S53IZ aktivirala Veliko Vremščico - S5/BR-013. Potem v nekaj dneh do odhoda na morje ni bilo časa pripraviti poročila in sem vzel s seboj prenosnik, prepričan, da mi bo to v miru uspelo postoriti na morju. Seveda sem se uštel, in tako to pišem po povratku, preden pridejo na vrsto naslednje aktivacije.

Slika
modra oznaka pot z avtom, P=parkiranje, rdeče črtkano peš pot

Velika Vremščica (na katrah je označena tudi kot Gora Sv. Urbana, po obnovljeni cerkvici malo pod vrhom) je takorekoč domača pohodniška destinacija Iztoka in še bolj njegove YL Andreje, ki se je pridružila najini aktivaciji. Oba sem pobral na njunem domu v Zagorju in nato smo se odpeljali skozi Pivko po cesti za Ilirsko Bistrico. Že kmalu za Pivko zavijemo desno na Kal in za Neverke, vse do odcepa desno za Volčje. Tam smo parkirali in od tu dalje poteka proti vrhu lepo označena planinska pot, pretežni del po gozdu, zadnja četrtina pa po soncu. Do vrha sva potrebovala uro in dvajset minut. Za Andrejo sva bila v zadnji četrtini prepočasna in je bila na vrhu precej pred nama – pravi da je normalne hoje za uro – seveda sva za zaostanek takoj našla izgovor vsak v svojem nahrbtniku in opremi, ki sva jo tovorila.

Slika
Pričetek poti

Slika
Cerkvica Sv. Urbana

Slika
Proti vrhu po soncu

Slika
Razgled z vrha proti Nanosu in Suhemu vrhu TK-009

Vrh je označen s konkretnim »kamnom«. Razgled na vse stani. Prostora za vse vrste anten neomejeno.
Zaradi sonca postaviva pps pod oznako vrha na severnem pobočju v zavetju grmovja in nizkega drevja.

Slika

Slika

Za delo na KV sva razpela inv. V dipol 7 MHz dolžine, napajan s 300 Ohm twinlead kablom (cca 10 m), ki sem ga priključil na autotuner Z100 preko baluna 1:4.. Tuner je dipol poglasil na vseh bandih razen na 7 MHz. Kljub načrtu je za eksperimentiranje zmanjkalo časa, pričelo pa se je tudi oblačiti.
Sam sem napravil 32 zvez na 10 MHz/cw, nato pa Iztok 3 zveze na 21 MHz/ssb. Za delo na 145 MHz sva uporabila HB9MTN, kjer je Iztok sestavil 15 zvez sam pa le 4. Kot običajno sva na vseh bandih delala s 5 W, vsaj na svoji FT-817.

Slika
Pred odhodom naredimo še posnetek pri oznaki vrha.

Vsem se zahvaljujeva za zveze in spote.

73,
Sergej S51ZJ in Iztok S53IZ

Odgovori