S5/BR-026 Planina

Moderator: s58r

Odgovori
s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

S5/BR-026 Planina

Odgovor Napisal/-a s54q »

V časih, ko smo še hodili v osnovno šolo smo se vozili iz Lokavca proti Ajdovščini z avtobusom. In ko smo čakali na odhod proti domu smo vedno čakali z Planinci. Nismo se preveč marali. Sicer ne vem točno zakaj, vendar se je to prenašalo iz roda v rod. Tudi stepli smo se. Zopet ne vem zakaj. Tako je pač bilo. Od takrat pa vse do pred nekaj dnevi sem vsakič, ko sem se peljal skozi vas Planina čutil enako. Vendar časi se spreminjajo. Prav tam blizu je namreč pred par miljoni let zrasel hrib, viden iz vse vipavske doline z imenom Planina po istoimenskem kraju. Med iskanjem po izohipsah je dobil tudi svojo referenčno številko BR-026 in s svojimi 473m nudi dve aktivatorski točki za malo truda. Večji trud je bil kako do tam. Pa naj začnem dan prej.
V Slovenijo so prišli Japonci snemat reklamni spot. Naš muzej jim je posodil voz, društvo pa par konj. In vse to je potrebno spravit v Štanjel s kombijem.

Slika

Vendar kombi je treba vrnit nazaj v garažo in jaz sem brez prevoza v Ajdovščino. Tu nastopi Miloš S53X, kateri ima pot skozi Ajdovščino. Seveda sprejmem in si za vsak slučaj vzamem dve uri starega dopusta in že se peljeva proti Ajdovščini. Seveda je bilo že prej dogovorjeno, da greva na Planino. On za mentorja jaz za vajenca :) . V vasi Planina pustiva avto in jo mahneva po stezi proti vrhu Planine.

Slika

Med drugim me je tudi zanimalo, če je na vrhu mogoče kakšen vinograd. Vendar izgleda, da so kmetje dobili subvencijo za krčenje.

Slika

Na vrhu razen dveh borov, katera nudita prijetno senco poleti in zgledno pokošenega travnika za boljše počutje aktivatorjev ni ničesar, tako, da lahko napnemo kakršnokoli anteno .

Slika

To je bila druga moja CW aktivacija. Hvala Miloš za mentorstvo in dobro družbo.

več slik pa je v galeriji. KLIK

Odgovori