S5/BR-016 Trstenik

Moderator: s58r

Odgovori
s55db
Prispevkov: 12
Pridružen: 09 Sep 2009, 18:04

S5/BR-016 Trstenik

Odgovor Napisal/-a s55db »

Še zadnji vrh, ki je viden od doma sem danes uspel aktivirati. Kakor večja sestrica Kovnica, je Trstenik poraščen mejni hrib na obrobju Čičarije ter Podgrajsko-Matarskega podolja. Z 837m višine se nam ne ponuja nikakršen razgled, vendar jesenska idila odtehta svoje. Gor sva se z prijateljem (upam da bodoci ham :) ) odpravila s ceste za v hrvaško vas Mune, dvakrat preko meje in potem kar počez proti vrhu s pomočjo gps-a ter skavtskega znanja. Malce lepša pot je morda preko Račic in bivše vojašnice v Pečinah, vendar sva se malo pozno spomnila nanjo. Modrih angelov ni bilo na spregled tako da ni bilo potrebe po izmišljevanju razlogov za črno prečkanje meje, ki je kar dobro označena. Ta aktivacija je bila tudi prva z novo 144MHz HB9MTN anteno, ki mi jo je izdelal Zvone (s57pz - hvala), vendar se še spopadam z določenimi težavami saj nisem opazil velikega izboljšanja, nevem pa kje sem grešil, sicer sem jo kar direkt s prekonektorjem na postajo priklopil. Kakorkoli, uspelo mi je narediti 6 zvez s S5 postajami ter eno s E7. Zahvaljujem se s57ilf, ki me je opozoril da sem uporabljal napačno oznako vrha, tako da prosim s56ihx ter s57gb da popravita vrh na BR-016 oz. brišeta zvezo, zgodilo se je, ker ne razmišljam in mi je v logu bila oznaka Slavnika malo vecja :? . Ob sestopu so se začele težave, nekaj padcev in postaja je odšla neznano kam, edina možnost je bila govorit neumnosti na frekvenci in poslušat, hvala Bogu sva jo na koncu le našla, tako da če je kdo slišal čudne zvoke na 145.757, se opravičujem, druge ni bilo :). Hvala vsem za zveze ter s57gb za spot.

Slike: http://picasaweb.google.com/miha.dodic/Trstenik
73 de Deni

Odgovori