S5/BR-010 Razsušica

Moderator: s58r

Odgovori
s55db
Prispevkov: 12
Pridružen: 09 Sep 2009, 18:04

S5/BR-010 Razsušica

Odgovor Napisal/-a s55db »

No druga moja aktivacija je bil še en biser, ki ga vidim s balkona in sicer S5/BR-010 Razsušica/Glavičorka, biser pa zato ker je bila to druga aktivacija tega vrha, deviškost ji/mu je vzel S53X/P enkrat lani. Pot na vrh sem začel ob koncu gozdne ceste za Žabnik, kar se je na koncu izkazalo za napako, nadaljeval čez vrh Žabnika ter kar počez na vrh Razsušice. Na vrhu me je pričakalo le nekaj skal ter razgled identičen tistemu s Slavnika. Aktivacijo sem pričel tam kjer sem prejšnji hrib zaključil, s Francijem iz Jesenic S57ILF, v dobre pol ure se je nabralo 11 QSO na FM 144MHz. V tem 2 S2S in sicer s S56SFZ/P s S5/RG-010 ter s S57GB/P, ki je delal s S5/CP-031. Navzdol sem jo mahnil kar direkt in na svojo žalost iz gozda prišel v vasi Zagrad 2km od avtomobila tako da je bilo potrebno odlaufat se eno traso. Opravičujem se za kratko aktivnost, vsem ki želite ulovit Razsušico, se bom oglasil z nje še enkrat januarja v zimski ligi, ampak na vrh me je spremljal bratec, ki je moral biti ob 12.00 UTC na nogometni tekmi. Naslednjič bom vzel s seboj tudi GPS pa trackal pot, da olajšam aktivatorjem vzpon, ki ni najlepši. Na koncu bi se rad zahvalil še Mihi S54KM iz Žiri, ki me je spotal na sotawatch.

Spomnil sem se še dvakrat kliknit na telefon in slikice so tu:
Slika
Slika

73 de Deni
73 de Deni

s55db
Prispevkov: 12
Pridružen: 09 Sep 2009, 18:04

Re: S5/BR-010 Razsušica

Odgovor Napisal/-a s55db »

Ponoven obisk Razsušice, uvajanje novega HAMa, S52DEB, na SOTA delo. Uspešno sva opravila 11 zvez, od tega eno S2S s S56LXN/P, ki se nama je oglasil s Komna (S5/KS-019). Zahvaljujeva se S52Q za spot in vsem ostalim za vzpostavljene zveze.

Slika Slika
73 de Deni

Uporabniški avatar
s57gb
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 Sep 2008, 18:57
Kraj: Podgorica pri Ljubljani JN76HC

Re: S5/BR-010 Razsušica

Odgovor Napisal/-a s57gb »

čestitke novemu HAMU in obilo užitkov pri vzpostavljanju zvez, v hribih pa varen korak.

lp 73
73 DE S57GB Antena je važna!

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/BR-010 Razsušica

Odgovor Napisal/-a s53x »

Na žalost moram ugotoviti, da ne prva ne druga aktivacija nista bili iz Razsušice, ampak iz bližnje Medvižice.
V točki 2, Referenčnega priročnika združenja S5 (S5 ARM) je zapisano pravilo o dovoljenem vertikalnem in horizontalnem odmiku od vrha. Za vrhove nižje od 1000m je vertikalni odmik 25m ter horizontalno odmik 100m. Medvižica pa je po grobi oceni od Razsušice oddaljena okoli 400m. Vse to govorim na podlagi objavljenih slik s katerih je preveč lep pogled na hribe od Slavnika in naprej po Čičariji, kajti z vrha Razsušice lahko vidiš le bližnjo Medvižico na SV in Snežnik v daljavi. Nikakor pa ni pogleda na Slavnik, Malo Plešivico, Veliko Plešivico. In tudi skala na kateri stoji antena je preveč podobna skalam na drugem vrhu!
To je pa prekletstvo objavljanja fotografij! :)
Lahko pa, da se tudi motim in je res najbolje, da me s pomočjo GPS sledi prepričaš v nasprotno!
Za primerjavo je lahko tudi ta fotografija, posneta z Medvižice.
Zemljevid območja.

Vsekakor sta se na aktivaciji imela lepo in obema želim še dosti lepih trenutkov med delom z vrhov in v preživljanju prostega časa v naravi!
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

s55db
Prispevkov: 12
Pridružen: 09 Sep 2009, 18:04

Re: S5/BR-010 Razsušica

Odgovor Napisal/-a s55db »

Po ogledu "tracka" in slik, se moram strinjat s tabo, bo potrebno v najkrajšem času ponovit vajo in zveze :/

Torej pozor ostalim, če sledite GPS-u, ki sodeluje s http://www.openstreetmap.org - tam je hrib na katerega sem se povzpel označen kot Razsušica 1087m (uradno je Medvižica s 1082m) ta drugi, ki je BR-010 pa kot Glavičorka 1083m.

Bom vedel za naslednjič da je bolje označit točke na roke, kot pa se na wikijaste zemljevide zanašat :)

S53X pa hvala za popravek :)
73 de Deni

Uporabniški avatar
s53x
Prispevkov: 457
Pridružen: 20 Maj 2008, 15:36
Kontakt:

Re: S5/BR-010 Razsušica

Odgovor Napisal/-a s53x »

Deni, vse je bilo dobronamerno ! Škoda, da bi se nekoč sekiral, da nisi bil tam kjer ostali! Je pa res prekletstvo s temi XX zemljevidi. Še vedno je Geopedia in dodatna s57xx datoteka z waypointi naših vrhov, Biblija za naše potrebe.
Srečno in prijetne SOTA urice še naprej!
http://s53x.wordpress.com/
First S5 SOTA Mountain Goat !

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/BR-010 Razsušica

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Deni, vedno se splača s sabo vzeti tudi papirni zemljevid - GPS gor ali dol. Mene vedno in posod spremljata oba. Kot pravi Miloš - http://www.geopedia.si je več kot uporabna za naše potrebe. Kako najenostavneje do "papirnega" zemljevida velikosti A4 pa več izveš TUKAJ. Koordinate vrhov (WPT za male pomočnike) in še nekaj drugih datotek, ki jih omenja Miloš, pa dobiš TUKAJ.
Jure S57XX

Odgovori