S5/BI-009 Malič

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/BI-009 Malič

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Maliča sem se nameraval lotiti peš iz Laškega a je iz severa grozila nevihta, zato sem se odločil, da se nanj kar zapeljem. Parkiral sem na padalskem vzletišču in pot nadaljeval peš. Do vrha boste porabili maksimalno 10 minut, po makadamu ali po poti ki gre po grebenu.
Vrh je raven, prostoren in nudi dosti sence, problem pa je, ker se na njem nahaja tudi komunikacijski stolp, pa še en manjši stolpič. Skratka obdani boste z železjem.
Ravno ko začnem z delom se je začelo. Blisk in grom in dež me preženenejo iz vrha, tako da se hitro spustim se do avta, kjer počakam, da se nevihta odmakne. Sledil je ponovni vzpon in delo na frekvenci, tokrat na mokrih tleh.
Nekaj težav sem imel z motnjami in to predvsem na KV, na UKV pa zgolj za vzorec, saj sedaj že nekaj časa s seboj ne nosim več kitajca, temveč starega dobrega ICOM-a.
Malič je zame brezvezen vrh. Brez razgleda, z »avtocesto« do vrha in ropotanjem raznih klim in drugih ventilatorjev. Niti oštarije ni gor. :)
Mogoče še kdaj drugič, a takrat peš iz »podna« in pa namesto radioamaterske opreme vzamem raje padalo.

Slika
Na vrhu

Slika
Na vrhu, stolp

Slika
JP Vzletišče

Odgovori