S5/BI-031 Obolno

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/BI-031 Obolno

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Na Obolno prikolesarim iz Janč. Kolesarim gor skozi vasi Volavlje, Prežganje, Malo Trebeljevo, Veliko Trebeljevo in naprej proti jugu.
Nekje na pol poti proti Leskovcu zavijemo na gozdno makadamsko pot, ki je sprva še nekako utrjena kasneje ko se pa začne vzpenjati na Obolno
pa je zelo v slabem stanju, tako, da je potrebno kolo prijeti za ušesa saj se drugače "vrti v prazno".
Vrh ima zelo lep razgled na skoraj vse strani neba razen proti najlepši pokrajini Slovenije pač ne :)
Na vrhu je tudi velika klop, pa zastava, in pa kamen z "info-razgledno" ploščo. Na vrhu pa ni več radioamaterske postojanke kot to omenja Jure S57XX v svojem poročilu.
Naredim bolj malo zvez. Razlog temu je to, da je kmet ravno pospravljal otavo na vrhu in je bilo zelo hrupno, pa še radiale sem
moral umakniti. Potem je bil še tu razlog, da me je na vrhu obiskal Marjan S56IHX in mi sporočil, da je moje pivo v njegovem hladilniku že pošteno mrzlo. Tako priložnost pa je potrebno takoj zagrabiti. :o
Po prijetni debati s pravim hribolazcem Marjanom, ki mi za na pot doda še dodatno utež, se odpravim nazaj proti Trebeljevem in se spustim v dolino.

Hvala vsem za QSO, Marjanu pa lepo gostoljublje!

Slika

Odgovori