S5/BI-071 Ostenik

Moderator: s58r

Odgovori
S57MS
Prispevkov: 59
Pridružen: 17 Sep 2009, 22:37

S5/BI-071 Ostenik

Odgovor Napisal/-a S57MS »

Po aktivaciji Reške planine 10.06.2012 sem se peljal proti domu skozi Trbovlje in se odločil , da grem aktivirat še Ostenek –Žrebljev hrib z referenčno številko S5/BI -071 , ki je bil že dvakrat aktiviran.Sredi Trbovelj sem zavil proti vasi Ostenk in se po ovinkasti cesti zapeljal skozi vas in še naprej do stisnjenega vikendaškega naselja v gozdu na koncu ceste na severni strani Ostenika.Tam ni bilo prostora za parkiranje zato sem s težavo obrnil in se vrnil v gozd kjer sem našel manjše parkirišče nekoliko naprej od zadnjih hiš v vasi Ostenk.Po kolovozu sem se zmerno dvigoval mimo vodnega zbiralnika v smeri proti vzhodu do grebena .Nadaljeval sem po kolovozu v smeri jug in kmalu za tem sem se obrnil proti zahodu v smeri vrha Ostenika.
opozorilne table ob kolovozu.jpg
opozorilne table ob kolovozu.jpg (51.6 KiB) Pogledano 3552 krat
Ob kolovozu sem zagledal v drevo vraščeno tablo ,ki opozarja na zemeljske razpoke in prepoveduje prehod.Mislil sem si ,da je to veljalo za gozd in sem nadaljeval po kolovozu in naprej po stezi proti vrhu.Nekoliko pred vrhom sem našel 2 jurčka.Pozoren pa sem postal tudi na greben ,ki je bil vdrt za kakšna dva metra in postalo mi je jasno zakaj so tiste opozorilne table.Verjetno je teren tam nestabilen zaradi rudnika in previdno sem nadaljeval do vrha in izvedel aktivacijo.
Ostenik Žrebljev hrib 213.jpg
Ostenik Žrebljev hrib 213.jpg (60.1 KiB) Pogledano 3552 krat
To poročilo sem napisal predvsem zato , da nasledni aktivatorji nekoliko bolj pazijo kje hodijo saj je pod grebenom tudi teren zamaknjen za nekaj decimetrov in tudi kakšno luknjo sem videl.Vrnil sem se po isti poti precej bolj previdno in opazoval teren okoli sebe


še nekaj slikic:


https://photos.google.com/album/AF1QipO ... 8tuti1ohCM


73
Marko
Zadnjič spremenil S57MS, dne 24 Okt 2016, 22:09, skupaj popravljeno 1 krat.

s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

Re: S5/ BI -071 Ostenik

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Hm, tole pa je zanimivo. Bo treba pogledat! :)
Marko hvala za opis!

lp
Slavc

Odgovori