S5/BI-013 Reška planina

Moderator: s58r

Odgovori
S57MB
Prispevkov: 69
Pridružen: 04 Okt 2009, 21:35
Kraj: JN76NI VELENJE

S5/BI-013 Reška planina

Odgovor Napisal/-a S57MB »

No, pot na Reško planino bom opisal z pristopom iz druge strani. Ko sva se z ženo vračala iz Mrzlice sva se spustila nazaj po cesti v smeri Prebolda dokler naju ni smerna tabla opozorila da je treba zaviti levo za dom na Reški planini. Asfaltirana cesta pripelje do doma in gre še naprej ob vznožju same planote. Na parkirišču pred domom parkiram avtomobil ter se seveda malo okrepčam v prijetnem domu. Ker sem imel časa malo na zalogi se počasi podam na pot. Takoj za domom krenemo desno v gozd,kjer nas markacije vodijo skozi tričetrt poti. Po parih minutah pridemo do cerkvice in vežice, kjer je tudi večji parkirni prostor. Takoj nas markacije povedejo v gozd, ki se začne vzpenjati po vlaki ali ozkem kolovozu. No tu še vse gre lepo in pot je ravno pravšnja za malo ogrevanja , toda ko se znajdemo izven vlake se strmina postavi pokonci in listje , ki prekriva korenine ti poberejo kar nekaj moči saj moraš paziti na zdrse in kakšen padec na zadnjo plat. Pot je lepo markirana toda kljub markacijam se moramo večkrat ustaviti, da ne izgubimo smeri saj se pot strmo vzpenja v cik-caku do vrha grebena. Kolena so vedno bližje glavi tako da bi se lahko ugriznil. HI. Strmina popusti šele na grebenu,kjer markacije vodijo desno mi pa se podamo na levo po grebenu na najvišjo točko Reške planine. Grebenska pot nas v rahlih vzponih in spustih pripelje na ne toliko izrazi greben, ki je tudi naša točka. Najdem prostor med drevesi,kjer postavim anteno za ukv in kv..Napravim 24 zvez od tega samo eno na 14 MHz ostalo pa na 433MHz. (S2S z 7 operaterji) Razlog za to ,da na kv-ju ni bilo uspeha je posledica začetek tekmovanja..Počutil sem se kot miška ,ki se nahaja pod nogami slonov HI. Toda na kraju sem zadovoljen z izkupičkom in odpravim se proti koči,kjer spijem energetski napitek in že z ženo drviva proti domu. Upam, da nam bo še vreme služilo ter nam omogočilo še veliko prijetnih aktivacij. Hvala vsem za zveze in spot-e
Slike na: https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
73 de S57MB-Boris

Odgovori