S5/BI-026 Govško brdo

Moderator: s58r

Odgovori
s58r
Prispevkov: 276
Pridružen: 10 Maj 2008, 18:27

S5/BI-026 Govško brdo

Odgovor Napisal/-a s58r »

Vzrok aktivacije Govškega brda je ta, da je vrh blizu Celja, kjer sem doma, saj mi navkljub lepi soboti, obveznosti niso dopuščale večurno odsotnost…. Seveda so še dodatni »motivi«, kot so ta, da aktivacije S5/BI-026 še nisem izvedel in pri pregledu dosedanjih aktivacij ugotovil,
da na KV področju vrh še ni bil aktiviran.
Ker do sedaj še ni bilo opisa aktivacije na naši http://www.sota.si , sem prve informacije zbral na http://www.hribi.net ,
kjer sem našel tale opis : http://www.hribi.net/izlet/zavrate_govs ... /1219/2036 .
Prvi vtis je bil, da gre za lahko dostopno pot do izhodišča in nato lažji »sprehod« do vrha.
Po sliki sodeč, naj ne bi bilo problema za postavitev antene in tudi kakega pretiranega obiska mimoidočih ni za pričakovati.

Slika

V lepem sobotnem dopoldnevu krenem iz Celja v smeri Laško. V prvem semaforiziranem križišču zavijem desno, pod železniškim nadvozom. Nadaljujem naravnost, nato levo po glavni cesti, mimo gasilskega doma ( nad njim so prostori RK Laško – »izdajo« jih antene … ), nato pa desno proti Spodnji Rečici, mimo odseka za Hudo Jamo, vse do Zgornje rečice. Takoj ko prečkamo potok oz. zapeljemo preko mostu, je na levi strani pokopaliče ( točka 1 ). Tu sem peljal mimo, v smeri smerokaza za Zavrate. Vožnja po asfaltirani cesti, me je pripeljala do kmetije, kjer so mi povedali, da bi moral pot nadaljevati nekaj metrov nižje po makadamski cesti in od tu naprej še slab kilometer. Tako je tudi bilo, le da je bil makadam v obupnem stanju, vsekakor pride v poštev le uporaba terenskega vozila. Zato tu ne priporočam to pot, saj sem po prihodu na Zavrate ugotovil, da se do te točke prav lepo priti po asfaltni cesti ( po kateri sem se kasneje tudi vračal ), Torej če boste obiskali ta vrh iz smeri Laškega, NE zavijete levo, mimo pokopališža v Zgornji Rečiči, ampak nadaljujte naravnost in po ovinkasti in vzpenjajoči cesti, boste prišli do Zavrate ( točka 2. ).

Avto pustim na omenjenem parkirišču in krenem po dobro označeni poti proti vrhu. In tako kot tudi piše, vam 40 minut ne uide.
Sprva nas pot vodi po kolovozu ( koliko je še od njega ostalo, saj so ga hudourniške vode pošteno izdolble ), nato pa se pot strmo nadaljuje.

Slika
Izhodišče - Zavrate ( desno brunarica z kažipoti, levo kapelica in parkirni prostor ... )

Slika
Najprej pot poteka po kolovozu....
Slika
... nato pa se začne strmo vzpenjati ...

Med potjo, ki se vije skozi gozd, ni nikakršnega razgleda. Na samem vrhu je razgled v smeri juga, jugovzhoda.
Na vrh sem prispel točno ob 10. Uri po lokalnem času. Bilo je pošteno soparno in termometer je presegal 30 C.
Prvi vtis je, da je lokacija primerna za postavitev KV vertikalk ( seveda za UKV ni nikakršnega problema in klopce nudijo pravo udobje za aktivacijo ),
z mojo EF anteno ( dolžine 20 m ) za 7MHz, pa sem se moral kar pošteno potruditi in nekaj časa »telovaditi« ,
da sem našel čim večji kot med obema krakoma, potem ko nisem našel boljše rešitve, kot da jo postavim v obliki inv V.

Slika
... končno nacilju ... za 17. september ob 10. uri, nevsakdanja temperatura...
Slika
... aktivacija .... in tudi na KV frekvencah je vrh "osvojen" ...

Sama aktivacije je potekala po pričakovanju. V dobi uri dela 60 zvez ( 16 DXCC, 4 S2S ).
Med tem me je »obiskalo« kakšnih 20 pohodnikov, vseh starostnih skupin….. ,,

Vse je bilo po načrtu, razen pri spuščanju stolpa, je zaradi vročine ena od sekcij popustila in zgornji del stolpa je treščil na dno,
tako da mi je spodnji del pokrova odneslo v travo …. Žal ga nisem našel ( edina tolažba je bila, da bo novi stolp kmalu pri Juretu…. ).

Tako, prva moja aktivacija S5/BI-026 je za mano in naslednjič bo dostop do izhodišča enostavnejši….

73 de S58R - Rado

Odgovori