S5/BI-076 Gavžna gora

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/BI-076 Gavžna gora

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

588m visok hrib leži JZ od Sevnice oz. Boštanja nad vasjo Laze pri Boštanju. Kar previsoko sem se pripeljal z avtom in ob na novo asfaltirani cesti parkiral pod drevesom. Večja senca za parkiranje je nižje v gozdu. Po sveže pokošenemu travniku sem bil kmalu na vrhu.

Slika



Za antenski stolpom in lovsko prežo je gradbišče, kjer bo stal »man pomemben objekt«. Ampak zidanica nad vinogradom je pa le bolj pomemben objekt. Poklicna deformacija: moral sem malo pogledati na položeno armaturo pasovnih temeljev in predlagati manjši dodatek. Z dovoljenjem lastnika sem ob robu gozda v senci postavil polagalko z žično anteno in X-30 na 6m višine. Na 2m nisem upal na kaj dosti zvez, a sem jih naredil sedem, od tega tri S2S s Stanetom s Kranjske rebri, s Tonijem z Uršlje gore in z Marijanom z Ženiklovca.

Janez S51ZG mi je spet napisal spot in sem na 7MHz naredil le šest zvez, od tega eno S2S z DL/G1INK/p

Slika

Slika



Na južnem delu vrha je gozd, drugje pa je odprto. Prostora za antene je torej dovolj. Dobro je, da imaš s seboj dovolj dolg kabel, da si poleti v senci ob gozdu, antena pa na prostem.
Hvala za odziv in spot, pa lep pozdrav.

Bojan

Odgovori