S5/BI-018 Slivna

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/BI-018 Slivna

Odgovor Napisal/-a s53xx »

"Taxi" je šel v smeri Litije, zato brž izkoristim priliko in se vsedem vanj.
Pot me je tokrat vodila na Slivno, a sem si namesto avtomobilskega pristopa izbral kar "zero level".
No skoraj "zero", saj sem štartal iz vasi Vernek (pri kresniškem mostu), zraven katere teče Sava.
Pot vodi strmo navzgor, pod tovorno žičnico in je zelo lepo markirana, toda samo do kamnoloma.
Naprej od kamnoloma sem poizkusil malo po bližnjici, samo sem kmalu moral vklopiti GPS, ker sem
že "lutal" po grmovju. Po 75 minutah z nekaj popravki uspem premagati cca. 600m višinske in tako prispem na cilj.
Pot nas vodi tudi pod tovorno žičnico!
Pot nas vodi tudi pod tovorno žičnico!
mini-zicnica.JPG (54.51 KiB) Pogledano 1917 krat
Kje je kažipot za mojo vas???
Kje je kažipot za mojo vas???
mini-kazipoti.JPG (58.87 KiB) Pogledano 1917 krat
Tokrat z seboj nisem vzel polagalke, vendar samo nekaj vrvi, saj sem videl po opisih da je vrh poraščenin bom
tako že napel svojo vertikalko. Zanimivo je na vrhu oromno kamenja a zaradi snega in zmrnjenosti nisem našel
niti enega kamenja da bi lahko vrgel tisto vrv čez vejo. No, na koncu si pomagam z vejo in nekako za silo postavim
anteno.
PPS na klopci.
PPS na klopci.
mini-klopca.JPG (47.78 KiB) Pogledano 1918 krat
S klofanjem je bilo tokrat bolj slabo saj za 10MHz sploh nisem nič postavljal, 40m pa mi ni delal dobro.
Kljub temu sem se pošteno preznojil in tako je bil tudi cilj dosežen.

Za povratek si izberem pot direktno mimo odbojne table in neke pastirske koče do kamnoloma.

73, Slavc

P.S.: Za srečo sem pozvonil Franciju-S57ILF, on je sicer mislil da sliši slavnega Rudolfa! :)

Odgovori