S5/BI-038 Grmada

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/BI-038 Grmada

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Grmada je tokrat doživela še KV krst, prat tako pa je dobila tudi mesto med opisi aktivacij na tem forumu.

S svojimi 704 metri je Grmada čisto navaden hribček, ki se dviga južno nad Vranskim. Če se vozimo
po avtocesti ga z lahkoto ozremo, seveda smo bolj pozorni nanj, ko smo na njem že bili. ;)

Dostopal sem iz Vranskega v smeri Trojan, po stari cesti. Ker se nisem hotel pripeljati skoraj na vrh,
sem zavil v vas Ločico in nadaljeval levo proti kmetiji Grabnar (po Geopediji). Moj novi SOTA avto parkiram nekje nad kmetijo, kjer
skoraj ni več mogoče nadaljevati z osebnim avtom. Od avta sem šel direktno navzgor po gozdu, prečil cesto ki
pelje v Zgornje Zahomce in še veliko drugih gozdnih poti. Kakšnih planinskih poti nisem videl, je pa mestoma
nakazana potka (verjetno od divjadi). Pribl. 200 višinskih metrov premagam v dobre pol ure, pošteno prepoten.
Na precej poraščenem vrhu, kjub temu da gre za koto, konfina nisem našel, verjetno ga je prekrilo listje.

UKV (2m) je prava muka. 2W moči in 4 el. mi prinesejo le nekaj zvez, na 70cm pa z Marjanom-S56IAA ni šlo.
Na KV se tokrat kljub gostemu drevju le nekaj EM energije izzseva tudi nad krošnje,
saj od nekaterih dobim prav lepe raporte. Očitno se pozna da gremo proti jeseni in je že manj vode v listju, drevesih,..
Seveda bi nas kakšen vatek več rešil teh muk.

Še nekaj slikic:
Možnost parkiranja ob glavni cesti do Zgornje Zahomce (tabli za prep. odlaganje smeti)
Možnost parkiranja ob glavni cesti do Zgornje Zahomce (tabli za prep. odlaganje smeti)
mini-IMG_3185.JPG (56.54 KiB) Pogledano 2439 krat
Na vrhu je se najde tudi podrto drevo
Na vrhu je se najde tudi podrto drevo
mini-IMG_3187.JPG (65.64 KiB) Pogledano 2439 krat
Moj novi SOTA avto (golf je šel v E7) :)
Moj novi SOTA avto (golf je šel v E7) :)
mini-IMG_3183-m3.JPG (62.07 KiB) Pogledano 2440 krat
lp
Slavc

Uporabniški avatar
s57xx
Prispevkov: 1066
Pridružen: 19 Maj 2008, 08:08
Kraj: Škofja Loka

Re: S5/BI-038 Grmada

Odgovor Napisal/-a s57xx »

Prvi pravi S5 SOTA avto :D ...
Jure S57XX

Odgovori