S5/BI-036 Golevec

Moderator: s58r

Odgovori
s53xx
Prispevkov: 380
Pridružen: 16 Jun 2008, 12:26

S5/BI-036 Golevec

Odgovor Napisal/-a s53xx »

Pozdravljeni!

Gorenjci smo znani po eni zelo odlični lastnosti, in sicer to da smo
izjemno gospodarni, torej gledamo da je vsak težko prislužen cent dobro porabljen. :)
Seveda si drugi, verjetno zaradi nevoščljivosti ("fovšarije"), razlagajo in enačijo to lastnost s skopostjo ("škrtostjo"), a se veselim
da so ljudje končno spregledali in tako naziv najbolj "škrtih" slovencev prenašajo v regijo z milejšim podnebjem.
No pa da ne bom zašel preveč v podrobnosti in se komu zameril (če se nisem že).
Skratka opravek v Zagorju sem izkoristil tudi za SOTA aktivacijo in tako ubil dve muhi na en mah.

Poleg večih vrhov v bližini me je Golevec privabil že zaradi tega, ker do sedaj še ni imel nobene aktivacije. Vedel sem tudi
da bo aktivacija na 2m in 70cm malo bolj težja, kot pa kje iz roba LJ kotline, pa tudi višina vrha je bolj majhna. No na 70cm sem tako
naredil samo 2 zvezi, pa še to sem se za drugo kar moral potruditi.

Dostopil sem iz smeri Zagorja. Po široki cesti se pripeljemo do vasice Čolnišče tam pa ostro (pri gostilni) zavijemo levo in po nekoliko
bolj ozki cesti nadaljujemo proti vasi Vrh. Malo pred omenjeno vasjo se odpre odličen razgled in tudi nekaj mest se najde da parkiramo
svoje vozilo. Sam sem parkiral skoraj čisto pod vrhom, od koder sem imel približno 15 min hoje.

Poraščen vrh mi je nudil dokaj dobro zaščito proti vetru, samo mraz je pa vseeno pritiskal. Malo me je sprva motil napis Golavc, a sem se privadil.
Na spletu Golevec najdemo le v kombinaciji z SOTA Slovenija, ta pa svoja svoja imena črpa iz atlasov v katerih je vrh imenovan kot Golevec a domačini mu po oznakah sodeč pravijo Golavc.
Po dobri uri in pol sem uspel skompletirati nekaj več kot 50 zvez in aktivirati vrh na 2m, 30m in 40m. Najtežje je bilo na 30m,
kjer enostavno ni in ni šlo.
Po pričakovanjih tudi nisem uspel delati nobene YL-ke. Zagotovo so se že pripravljale na takšno ali drugačno "crkljanje" svojih najdražjih, saj
je bil ravno njihov praznik. No tudi jaz sem "svojo" tokrat razvajal in to prav s tem da sem šel od doma - na SOTO! ;)

Hvala vsem za zveze, spote, dobro voljo na frekvenci,.........
Moj smer pristopa (vožnja) mesto levo je Zagorje, desno Kisovec
Moj smer pristopa (vožnja) mesto levo je Zagorje, desno Kisovec
mini-golavc.JPG (70.6 KiB) Pogledano 1979 krat
Golavc, Golevec, Golovec - no ta je drugje
Golavc, Golevec, Golovec - no ta je drugje
mini-IMG_1450-1.JPG (78.71 KiB) Pogledano 1979 krat
Pred očmi se mi je stemnilo
Pred očmi se mi je stemnilo
mini-IMG_1454.JPG (54.1 KiB) Pogledano 1979 krat

Odgovori