S5/BI-003 Javor

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/BI-003 Javor

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

V soboto, 26. decembra sem se odpravil na 1132m visok Javor, ki stoji dobrih 4km SZ od Trbovelj.
Na Trojanah sem zavil desno, nato levo skozi Šentgotard, Čemšenik, Jesenovo, ter nato po makadamu na Vrhe. Ker sem bil še malo prehlajen, sem se odpeljal še naprej proti Partizanskemu vrhu, kjer sem parkiral malo pod 1000m nadmorske višine.
Kar sončno, spodaj pa megla

Slika


Nedvoumno, kam je potrebni iti

Slika

Slika


Ni SOTA drog!

Slika


Že tretjič sem imel s seboj še KV opremo in sem zato bolj počasi smrkajoč hodil navzgor po stopinjah dveh predhodnikov v snegu. Toda pot je kmalu postala vodoravna, nato pa je šla že malo navzdol. Sledi so vodilo nazaj v dolino na Vrhe! šel sem nazaj na najvišjo točko in zavil navgor, kjer se je malokazala neka pot. Te je kmalu zmanjkalo in sem se moral prebijati skozi zasneženo grmovje

Slika


Potem sem le prilezel na vrh, kjer je bilo dobih 5cm snega, pa še ta mi je šel za visoke čevlje, ke nisem nataknil gamaš.
Razprostrl sem RA šaro

Slika

Slika



Naredil sem 23 zvez na 2m, od tega tri S2S, ter le eno z Marijanom na 70cm.
Potem sem raztegnil še polagalko in napel žično anteno, a ne na 40m, ne na 20m se mi ni nobeden oglasil. Je pa bilo veliko motenj. Res pa je, da sem kar hitro obupal. Tako je propadel že tretji poiskus na KV

Slika

Za dvigovanje polagalke so malo nagajale veje, v katero se je zatikala.
Nazaj sem se spustil direktno v smeri proti avtu po JV grebenu mimo mogoče lovske koče

Slika


Pa še pogled proti BI-001

Slika


Ne vem, a sem ga polomil z obiskom Javorja, ali z večernim obiskom Ljubljane (Severina v živo), toda naslednji dan sem bil spet bolan


Lp Bojan

s54q
Prispevkov: 317
Pridružen: 20 Maj 2008, 21:24
Kontakt:

Re: S5/BI-003 Javor

Odgovor Napisal/-a s54q »

SOTA ni nikdar kriva... Ljubljana bo.. :D

Zelo lep zimski sprehod. Čestitke!

Boris S54Q

Odgovori