S5/BI-034 Ržiški vrh

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

S5/BI-034 Ržiški vrh

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

Al' prav se piše Ržiški, ali Rižiški vrh?
V Atlasu Slovenije M 1:50000 in zemljevidih M 1:25000 piše Ržiški vrh.
V vseh SOTA podatkih pa piše Rižiški vrh.
Jaz bom uporabljal Ržiški vrh, ker se tudi nahaja nad vasjo Rržiše. Kot gora Rž, je tudi ta vas velika uganka Avstrijcem za izgovorjavo.

Torej, v vasi Ržiše, do kamor sem pripeljal po ozki asfaltirani cesti, sem vprašal mamco za pot na hrib (čitaj kartu i pitaj seljaka) in kje lahko parkiram?Prostora za parkiranje avta v vasi nisem videl, mi je bilo pa dovoljeno parkirati tik ob hiši.

Po ne preveč strmem kolovozu sem se odpravil proti vrhu. Ta kolovoz je tudi vrisan v karti 1:25000 v smeri od vasi proti severu. Rečeno mi je bilo, da je do vrha le 10 minut, pa je le bilo enkrat več. Strašen vrh: 15-20min. Ko pa je kolovoza konec, je pa treba zares zelo strmo v hrib do grebena, kjer se pa spet bolj položno v smeri proti jugu pride do 749m visokega vrha. Tam je par skal in mejnik, okoli pa drevesa. MIslim, da je dovolj prostora za vse vrste anten.
Vreme je bilo megleno, spet je začelo rositi, na grebenu pa je kar dobro vleklo.

Slika


To je bila prva aktivacija Ržiškega vrha. Naredil sem 12 zvez na 2m, od tega 1 S2S z S51wx/p, ki je bil na Kumu. Tokrat brez zveze na 70cm in 4m.
Lp Bojan

Odgovori