EA8/TF-008 Taborno

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

EA8/TF-008 Taborno

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

V dveh tednih na Tenerifih sem se povzpel na 7 SOTA hribčkov.
Na najvišjega Pico del Teide se ni dalo priti, ker je bil sam vrh zaradi snega in ledu zaprt.
Prvi vrh je bil 1020m visok Taborno na SV otoka, severno od glavnega mesta Santa Cruz. Do sedaj še ni bil aktiviran, čeprav je lahko dostopen. Vojska? Z avtom mimo mesta Laguna, skozi Las Mercedes. Dostop je s križišča za Las Carboneras in vas Taborno po v skalo vklesanih stopnicah.


Slika



Po ne preveč strmi stezici, kjer so nekje spet narejene stopnice je 15-20 minut do vrha.


Slika

Slika



Toda na sam vrh se ne da, saj ga zaseda vojska. Nekaj takega, kot pri nas Ljubljanski vrh nad Vrhniko. Okoli vrha je kamnito-betonski zid z bodečo žico. Toda vrh je od ograje oddaljen kakih 50m, da je aktivacija ob zidu še v dovoljenih mejah.


Slika

Slika

Slika


Ker je bilo ob potki in ob zidu drevje in grmovje zgoraj prepleteno, polagalke z žično anteno nisem mogel vzdigniti do konca, ampak le do polovice. Kljub temu sem na hitro naredil 10 zvez na 20m. Na drugih FRQ nisem poskusil, ker so me moji že preganjali. V bližini vojske se pa tudi ni dobro predolgo zadrževati.


Slika

Slika

Slika



73, Bojan

Odgovori