9A/ZH-043 Cepeliš

Moderator: s58r

Odgovori
Uporabniški avatar
S56LXN
Prispevkov: 246
Pridružen: 14 Jan 2009, 08:30

9A/ZH-043 Cepeliš

Odgovor Napisal/-a S56LXN »

416m visok vrh leži južno od Petrinje pri Sisku na Hrastovički gori. Na koordinatah 45 24 41 / 16 16 16 sem po ozki asfaltni cesti zavil v hrib. Tu so tudi kolesarske oznake za piramido, ki je na vrhu. Proti planinskem domu na vrhu in piramidi zavije kolovoz, ki pa za avto kmalu postane zaradi trnja preozek in sem na ovinku parkiral.
Po kolovozu sem hodil navzgor in prišel na jaso z leseno barako, kjer pečejo kostanj.

Slika

Slika


Smerna tabla kaže pot naprej

Slika


Po kolovozu, ki je kar nekaj časa vodoraven sem odšel naprej. Na njem so od jase naprej na posameznih mestih luže, blato in globoke kolesnice, da je prevozen bolj za traktor. Ne vem, zakaj je po vrhom in tudi na vrhu označeno parkirišče?

Slika

Slika



Šopi trobentic

Slika



Smerne table malo pod vrhom

Slika

Slika

Slika


Na vrhu je piramida, antenski stolp in planinski dom. Dotja sem rabil pol ure.

Slika

Slika

Slika



Za domom sem postavil anteno. Najraje vržem vrv s privezanim gumijastim kladivom čez vejo. Na vrv privežem anteno in jo je lažje dvigati in spuščati, da lahko zamenjam FRQ. Naredil sem le 9 zvez na 40m, na 20m pa nič. Prva aktivacija vrha.
Navzdol se šel malo naokoli po desni strani, kjer je kotanja. Tu je bilo včasih Pečko jezero, ki pa je med drugo svetovno vojno presahnilo.
Ti vrhovi so kar daleč od doma, dosti vožnje.

73, Bojan

Odgovori